Dusza pełna pasji

Jeśli zapytamy o to, kto w Szczecinie wykonuje najlepszy makijaż permanentny, odpowiedź zazwyczaj będzie ta sama: Marta Czerkawska-Burgs, właścicielka Instytutu Enklawa. Pani Marta twarze swoich klientek traktuje jak płótno malarskie, a z mikropigmentacji uczyniła sztukę. Jest nie tylko mistrzynią trwałego makijażu ale również prawdziwą beauty expert. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi kosmetologami oraz lekarzami medycyny estetycznej tworzy zespół, wspólnie dbający o holistyczne podejście do każdego pacjenta. 

Autor

Aneta Dolega

W czym tkwi sekret Pani sukcesu?

Myślę, że w podejściu do pracy. Kieruje mną pasja i miłość do rzeczy pięknych. Jestem trochę jak szef kuchni czy projektant mody: łączę  kosmeceutyki (preparaty kosmetologicznie oraz medyczne w jednym) i zabiegi z pasją oraz szyję makijaż na miarę. Poza tym podchodzę do moich klientów indywidualnie. Wsłuchuję się w ich potrzeby. Zawsze z nimi rozmawiam. Być może zabrzmi to banalnie, ale moja praca to całe moje życie. Tutaj dostaję skrzydeł i tworzę nowe pomysły na zabiegi czy makijaże permanentne. Tutaj się spełniam, a po powrocie do domu zawsze jestem przepełniona entuzjazmem, co pozytywnie odbija się na mojej rodzinie.

Odwiedzając gabinety kosmetologiczne czy medycyny estetycznej często zastanawiamy się, czy cena zabiegów faktycznie ma przełożenie na usługę. Jak jest w Pani przypadku?

Pracuję na najlepszych dermokosmetykach. To bardzo dla mnie ważne by być w tym temacie uczciwą. Jeśli wykonuję zabieg, ma być on nie tylko perfekcyjnie zrobiony ale ma być wykonany w oparciu o najlepsze preparaty i najnowocześniejsze urządzenia. Stąd zabiegi nie są może najtańsze ale za to skuteczne. Lepiej dołożyć 100 zł więcej i mieć pewność efektu. To samo dotyczy makijażu permanentnego. Jakość barwników i doświadczenie, które wiąże się z bardzo drogimi szkoleniami, wpływają na cenę usługi. W tym przypadku bardzo łatwo skrzywdzić klientkę wykonując makijaż bez odpowiedniego doświadczenia, umiejętności i za podejrzanie niską cenę.

Pamiętam kiedy pierwszy raz Panią odwiedziłam w Instytucie. Zrobiła mi Pani wtedy świetny, ekspresowy zabieg bankietowy, idealnyprzed wieczornym wyjściem na imprezę. Muszę przyznać, że efekt był naprawdę „wow”. Moja skóra wyglądała świeżo, była wypoczęta i bardzo gładka, a sam zabieg trwał raptem 20 minut.

To efekt tego o czym wcześniej wspominałam: umiejętności i jakości preparatów. W Enklawie pracujemy na kosmeceutykach amerykańskiej firmy Dermalogica. Powstają z najlepszych na świecie składników pochodzenia roślinnego oraz zaawansowanych składników biotechnologicznych. To aktualnie numer jeden w świecie dermatologii i kosmetologii. Dobieramy je indywidualnie do każdego typu cery. Świetnie radzą sobie zarówno z trądzikiem i ze skórą atopową. Dają też szybkie efekty w walce z oznakami starzenia.  Marka ta przywiązuje również wagę nie tylko do samych zabiegów ale do pielęgnacji skóry po.

Jaki zabieg teraz by Pani poleciła naszym czytelniczkom? 

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie nie widząc problemu i nie rozmawiając z klientką. Dla mnie ważniejsza jest struktura skóry, a dla pani może być to drugi podbródek. Taką terapię przygotowuję indywidualnie po konsultacji, poznając osobowość danej osoby i jej możliwości finansowe. Chodzi o to, by wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Aktualnie mamy dobry okres na zabiegi z użyciem peelingów chemicznych oraz laseroterapię. Wprowadziłam kwasy najwyższej jakości technologicznej bez skutków ubocznych, bezpieczne i jednocześnie uzyskujące spektakularnie efekty terapeutyczne. Taką terapię zawsze zaczynam od poznania cery przy wstępnym zabiegu oczyszczającym. Później rozpisuję krok po kroku nasz cel. Wspólnie z klientką możemy osiągnąć idealną cerę z pięknie wykończonym makijażem permanentnym. 

 

Dziękuję za rozmowę.

Prestiż  
Styczeń 2019