Dzień dobry. Od wielu lat borykam się z problemem przebarwień na skórze. W tym roku jest to mój drugi sezon jesienno - zimowy, podczas którego korzystam z zabiegów IPL w celu likwidacji przebarwień. Wedle zaleceń nie poddaje się tym zabiegom w sezonie letnim. Czy istnieją jakieś zabiegi, które bezpiecznie mogę wykonywać latem?

Problem z przebarwieniami różnego pochodzenia np. po ekspozycji na słońcu, hormonalnymi to coraz częstszy problem wśród pacjentów. Panie, które mają tendencje do hiperpigmentacji powinny całorocznie stosować kremy z filtrami oraz unikać słońca nawet po skończonej serii zabiegów. Do leczenia hiperpigmentacji stosujemy laseroterapię klasyczną milisekundową, nanaosekundową, a ostatnio najbardziej efektywną pikosekundową często skojarzoną z działaniem chemicznym kosmeceutyków. Popularność problemu zobligowała profesjonalny przemysł medycyny estetycznej i kosmetologii, aby nie zostawić pacjentek samym sobie w okresie wiosenno - letnim lecz niestety jest to okres najtrudniejszy do tego rodzaju terapii. Mnogość firm oraz produktów dostępnych na rynku może zniechęcić do podjęcia decyzji. Bez specjalistycznej wiedzy wybór może okazać się niewłaściwy. Zachęcam więc do konsultacji ze specjalistą, który pomoże dobrać indywidualnie wedle wskazań i oczekiwań terapię.

Dzień dobry. Moim problemem jest intensywne owłosienie, wrastające włoski i powstające stany zapalne. Jest to dla mnie ogromny dyskomfort, zwłaszcza w okresie letnim. Czy jest na to rozwiązanie, abym w kolejne wakacje mogła cieszyć się gładką skórą?

Dzień dobry. Problem wrastających włosów i stanów zapalnych w okolicy ujść mieszków włosowych oraz nadmiernego owłosienia, najskuteczniej rozwiąże laseroterapia. Laser diodowy Vectus jest najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Został wyposażony w czytnik poziomu melaniny w skórze, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przekazywana do mieszka energia powoduje jego zniszczenie i zatrzymuje produkcję włosa. Laser działa skutecznie na mieszki włosowe w aktywnej fazie wzrostu, więc by mogła Pani cieszyć się gładką skórą w kolejne wakacje, należałoby rozpocząć zabiegi w okresie jesienno-zimowym.

Prestiż  
Styczeń 2019