Nowy wygląd za jeden uśmiech

Mikropigmentacja skóry, potocznie nazywana makijażem permanentnym, to zabieg wykonywany nie tylko dla podkreślenia walorów ust, brwi czy oczu, ale także przy ich rekonstrukcji po operacjach, albo u osób borykających się z bliznami czy łysieniem. W ramach akcji charytatywnej lingeristka Katarzyna Sawera raz w miesiącu zaprasza na bezpłatny zabieg mikropigmentacji medycznej. 

Autor

Prestiż

Makijaż permanentny ewoluował na przestrzeni ostatnich lat, a dzięki najnowszym technikom rozwija przed klientami ogromny wachlarz zastosowań. Osobom cierpiącym z powodu blizn na twarzy czy walczącym z alopecją (łysieniem plackowatym) daje ogromną szansę na poprawę komfortu życia.

Na czym polega mikropigmentacja medyczna?

Zabieg ten służy czasowemu zabarwieniu skóry. Wykonująca go linergistka aplikuje hipoalergiczny pigment w górne warstwy skóry przy pomocy urządzenia wprowadzającego sterylną igłę w delikatne drgania. Dzięki różnym technikom 3D możemy w bardzo realistyczny sposób zrekonstruować brwi, usta po operacji rozszczepu podniebienia i wargi, brodawkę piersiową po mastektomii lub plastyce, zrównać kolor blizny do koloru skóry, tak by była praktycznie niezauważalna. W przypadku osób pozbawionych owłosienia na głowie odtwarzamy linię włosów uzyskując efekt tzw. ogolonej głowy. 

Kto może poddać się zabiegowi?

Przede wszystkim osoby zdrowe i bez przeciwwskazań. Stany osłabionej odporności, ciąża, karmienie piersią, aktywna opryszczka czy przyjmowanie pewnych leków to tylko niektóre z nich. W przypadku blizn i stanów po rozszczepie podniebienia uprzednio należy umówić konsultację, na której linergista ocenia realne szanse na poprawę wyglądu. By rezultat zabiegu był jak najlepszy, niekiedy należy podjąć najpierw inne terapie, które znacząco wpłyną na redukcję blizn – skin needling, inaczej zwany mikropunkturą, laser lub mezoterapię. Trzeba pamiętać, że mikropigmentacja wyrównuje kolor, a nie wpływa na strukturę blizny. Bliznowce (keloidy) są bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Mikropigmentacja medyczna skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Czym warto się kierować, decydując się na taki zabieg?

Na efekt końcowy każdej pigmentacji wpływają nie tylko użyte materiały, ale przede wszystkim zmysł artystyczny osoby wykonującej zabieg. Z pewnością przed decyzją o wykonaniu takiego zabiegu należy zapoznać się z doświadczeniem i portfolio specjalisty. 

Zapłać uśmiechem – o co chodzi?

Wychodząc naprzeciw osobom potrzebującym pomocy, uruchomiona została akcja charytatywna. Raz w miesiącu zabieg mikropigmentacji medycznej wykonuję w gabinecie bezpłatnie. Uśmiech klientów, którym nowy wygląd pozwala odzyskać pewność siebie i poprawia samopoczucie, jest dla mnie najlepszą zapłatą. Zapraszam serdecznie!

Katarzyna Sawera

Wicemistrzyni Międzynarodowa w Makijażu Permanentnym 2016 r. Wicemistrzyni Polski w Makijażu Permanentnym 2015 r. Zakwalifikowana do grona najlepszych linergistów na świecie przez międzynarodowe stowarzyszenie Microblading & PMU World Association. Licencjonowana linergistka firmy Long-Time-Liner. Z zawodu kosmetolog, absolwentka WSZUiE w Poznaniu. Od kilku lat wykonuje tylko makijaże permanentne, specjalizując się
w mikropigmentacji rekonstrukcyjnej i korektach nieudanych zabiegów.

Prestiż  
Styczeń 2019