Biżuteria jak z filmu

Bożena Wieczorek pod szyldem Good Evening tworzy skórzaną biżuterię, inspirowaną literaturą, grami oraz filmami. W jej dziełach można odnaleźć motywy znane z „Harry’ego Pottera”, „Gwiezdnych Wojen”, „Władcy Pierścieni”, a nawet „Małego Księcia” czy „Mistrza i Małgorzaty”.

Autor

Karolina Wysocka

Artystka każdą pracę wykonuje odręcznie, zdobiąc swoje dzieła autorskimi grafikami. Najciekawsze jest jednak to, że nietypową pasją „zaraziła się” od taty. – Jako dziecko podglądałam jego pracę w warsztacie złotniczym, później jako nastolatka zaczęłam tworzyć biżuterię z koralików. Ostatecznie, to skóra skradła moje serce. Chciałam, żeby moja biżuteria była delikatna i kobieca, brakowało mi tego typu wyrobów skórzanych. Tu właśnie znalazłam swoją niszę – podkreśla Bożena. 

Co więcej, miłośniczka skórzanej biżuterii nie boi się wyzwań i stara się spełniać marzenia nawet najbardziej wymagających klientów. – Ostatnio otrzymałam zamówienie na męską bransoletę. Miałam na niej wypalić ilustrację przedstawiającą Japończyków grających w grę planszową Go – wspomina Bożena. Fanka nietypowej biżuterii co roku współpracuje także z innymi artystami na rzecz WOŚP. 

Od niedawna szyje również torebki, każdą z nich ozdabia ręcznie wypalanym wzorem. Obecnie szykuje bogatą kolekcję biżuterii na wiosnę i planuje uruchomić sklep internetowy. 

A co ją inspiruje? – Dobra książka, ulubiona muzyka i nocne niebo. Bardzo lubię też podglądać mistrzów kaletnictwa przy pracy. To daje mi kopa do dalszej nauki – zapewnia Bożena Wieczorek z Good Evening.