Baduizm nad Odrą

Autor

Aneta Dolega

To niekwestionowana królowa współczesnego soulu i r&b, romansująca także z hip-hopem. Absolutnie fantastyczna Erykah Badu (na zdjęciu) wystąpi 25 marca w Szczecinie w Netto Arena, na jedynym koncercie w Europie. Będzie gwiazdą kolejnej edycji festiwalu Szczecin Jazz, który rozpocznie się 18 marca.

Kolekcjonuje kapelusze i biżuterię. Zanim rzuciła studia by zająć się muzyką, najchętniej uczęszczała na zajęcia teatralne i lekcje z fizyki kwantowej. Jej debiutancki album „Baduizm” z 1997 roku zdobył dwie nagrody Grammy i został zaliczony do najważniejszych albumów w historii muzyki soul/r&b. Porównywana do Billie Holiday stworzyła własny styl, na którym wzoruje się najmłodsze pokolenie soulowych wokalistek.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal promujący przede wszystkim jazz ,ale nie tylko. Na jego scenie pojawią się także wybitni artyści, dla których muzyka jazzowa jest tylko punktem wyjścia do dalszego eksperymentowania. Imprezę zainauguruje ulubieniec Milesa Daviesa – znakomity saksofonista Kenny Garrett.  Festiwal  potrwa do 26 marca. Organizatorem Szczecin Jazz jest Sylwester Ostrowski, wspólnie ze Szczecińską Agencją Artystyczną.