Kobiety z mafii w Szczecinie

Autor

Aneta Dolega

Druga część przeboju filmowego Patryka Vegi „Kobiety mafii” wejdzie do kin 22 lutego. Premiera filmowa jak każda inna, ale ta ma mocne szczecińskie akcenty. 

Ponownie na ekranie zobaczymy znanego rapera Sobotę, który tym razem powróci w większej roli. Towarzyszyć mu będzie inny przedstawiciel szczecińskiej sceny hip-hopowej – Bonson (na zdjęciu). Ponadto część produkcji, dzięki pomocy Film Services Szczecin, powstała w Szczecinie. Na ekranie zobaczymy m.in. Łasztownię, malownicze bulwary i Wyspę Grodzką. Patryk Vega z ekipą filmową przebywał w mieście zaledwie dwa dni, ale nie potrafił ukryć swojego zachwytu nad Szczecinem. Przyznał, że Szczecin jest uroczy a jego mieszkańcy nie są zblazowani jak ci w Warszawie.

„Kobiety mafii 2” to dalsza część historii bohaterek znanych z pierwszego filmu Vegi. Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Grupa sprowadza do Polski tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk).