Króliczki i Svarowski

Autor

Aneta Dolega

Konrad Bikowski prowadzi znaną w całej Europie rewię Rising Stars Revue, a także związany jest z RSR Atelier, pracownią kostiumów, sukien wieczorowych i ślubnych, której filie znajdują się w Szczecinie i w Warszawie. Ostatnio współtworzył kostiumy oraz całe show dla gali Playboy Samochód Roku 2018.

– Podstawą do stworzenia kostiumów było nawiązanie do początków historii firmy. Wszystko pozostało w standardowej kreacji kobiety króliczka, ale tym razem sięgnęliśmy do lat 50-tych, kiedy to powstawała ta marka – mówi Konrad Bikowski. – Show które stworzyliśmy wspólnie z Beatą Paszkiewicz, Wojciechem Bartczakiem, Bartoszem Stróżykiem i Martą Stróżyk to teatralnie przedstawienie damskiej bielizny z tamtych lat, w możliwie jak najbardziej widowiskowej i bogatej formie. Szyta i projektowana przez nas bielizna była ozdobiona ponad 140 000 kamieniami Swarovskiego. Do tego wręcz monumentalne peniuary, których nie powstydziłyby się gwiazdy tamtych lat. Średnio na każdy z dodatków wykorzystaliśmy ponad 50 metrów bieżących tkaniny.

Projekty z RSR Atelier nosiły i noszą takie postaci jak wokalistka Gosia Andrzejewicz, tancerka Ida Nowakowska czy aktorka Olga Szomańska. Można je oglądać w teledyskach i filmach, a w styczniu stacja Discovery pokazała program o działalności pracowni. 

2( 123)
luty'19
gajda