Strój, który czujesz

Autor

Aneta Dolega

Pochodzi ze Szczecina i na co dzień pracuje jako stylista w olbrzymim Bestseller Studios w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Adam Boczkowski zawsze chciał ubierać innych, ale dopiero pięć lat temu zadecydował, że zajmie się tym profesjonalnie. – Pracowałem wtedy w Warszawie jako stylista w ekskluzywnym domu handlowym Vitkac i na własnej skórze przekonałem się, że jest to właśnie to, czym chcę się zajmować na poważnie – wyznaje.

Adam współpracuje głównie z modelami z Londynu i Berlina. Bestseller to ogromne przedsięwzięcie, za którym stoi wiele osób: dyrektorzy artystyczni, styliści, fotografowie, retuszerzy a także copywriterzy. – Samo ubieranie nie jest ciężkie, jeśli to czujesz. Trudne jest czasami przekonanie osoby do zmiany stylu. Obserwuję mieszkańców Szczecina i sporadycznie spotykam osoby czujące modę i mające dobry styl. 

Adam Boczkowski oprócz ubierania innych, chętnie sam chwyta za aparat i robi zdjęcia ludziom na ulicy. – Fotografia to moje hobby. Ciepłe miesiące poświęcam na fotografię uliczną, staram się wtedy złapać ciekawych ludzi w naturalnych pozycjach. Zimne spędzam w studio i robię głównie portrety. Zdjęcia często trafiają na Instagram naszego studia @BestsellerStudios.