Szczecińskie święto kobiet

Już po raz drugi w Szczecinie panie będą miały okazję, by się pośmiać, powzruszać i zainspirować. Przed nami Festiwal Kobiet – Women’s Fest! Wydarzenie to doskonała okazja, by spotkać się w motywującym kobiecym gronie i dowiedzieć czegoś nowego nie tylko o sobie, ale też o świecie widzianym oczami występujących na festiwalu prelegentek. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 24 marca w Teatrze Współczesnym.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Wydarzenie za cel stawia sobie rozwój intelektualny i kulturalny pań. Ma być miejscem wymiany doświadczeń płci pięknej. Ważną rolę odgrywają w nim silne, zaradne i twórcze kobiety. Pierwszy Women’s Fest odbył się w kwietniu zeszłego roku. Wzięło w nim udział prawie 400 pań, a wśród prelegentek poprzedniej edycji na scenie wystąpiły m.in. wokalistka i autorka tekstów Katarzyna Nosowska oraz psychoterapeutka, poetka Katarzyna Miller. 

Wydarzenie zebrało entuzjastyczne recenzje uczestniczek. – Było naprawdę rewelacyjnie. Dziękuję za taką dawkę pozytywnej energii, humoru, refleksji i informacji o naszym wnętrzu, nie tylko intelektualnym. Jako pilna uczennica uwielbiająca sport, czekam na kolejny WF – napisała na facebookowym profilu Women’s Fest Ewa. Komentarz w podobnym tonie zostawiła Magdalena.  

– Było odlotowo! Pośmiałam się, popłakałam, przemyślałam… Organizacja na najwyższym poziomie! Dziękuję i czekam na kolejny WF! – napisała. Swojego zadowolenia nie kryła też Joanna. – Śmiech, swoboda, kultura, kobiecość… cudownie! – tak wygląda jej komentarz na Facebooku wydarzenia. 

Na atmosferę zwróciła też uwagę Katarzyna i Małgosia. – W życiu bym nie pomyślała, że będę się tak dobrze bawić. Wielkie dzięki – napisała pierwsza. Druga zaś dodała: – To był tak cudownie energetyczny, pozytywny czas naładowania akumulatorów. Kolejna edycja konieczna! 

Co ciekawe, nie tylko panie miały coś do powiedzenia w tym temacie. – Women's Fest to profesjonalnie przygotowana i przemyślana
w drobnych szczegółach impreza, jakiej Szczecin nie miał. Wysoki poziom merytoryczny, doświadczenie życiowe, bardzo duże poczucie humoru i swoboda wypowiedzi zaproszonych do dyskusji pań, wytworzyła swobodną atmosferę „spotkania klasowego po latach”, nie tracąc jakości intelektualnych i kulturalnych wydarzenia – napisał Andrzej Szylar po spotkaniu. 

Poprzednia edycja była rozgrzewką i wprowadzeniem do tematyki, która zostanie poruszona podczas tegorocznego spotkania. Tym razem podczas festiwalu będzie można porozmawiać o kobiecości, seksualności oraz sensualności. Uczestniczki WF-u wraz z prelegentkami spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania: „Jak mówimy, jak pozwalamy by o nas mówiono, jak się wyrażamy, prezentujemy?”, „Jaki obraz kobiety funkcjonuje w sztuce, języku, psychologii?”, „Co stanowi o naszej kobiecości?”. Prócz wymiany wiedzy oraz doświadczeń, nie zabraknie solidnej dawki humoru. A jeśli chcecie się przekonać, jak wygląda WF dla kobiecego ciała i umysłu, koniecznie wybierzcie się na festiwal!

Więcej szczegółów na Facebooku wydarzenia Women’s Fest oraz stronie www.womensfest.pl.

 
2( 123)
luty'19
gajda