Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Dzień dobry. Mam 25 lat, moim problemem są niedoskonałości na twarzy. Jako nastolatka miewałam wypryski, które zostawiły po sobie niewielkie ślady, więc moja twarz nie jest gładka. Przeszkadzają mi również rozszerzone pory i brak blasku. Doktorze, jakie zabiegi pomogłyby poprawić jakość mojej skóry?

Trądzik młodzieńczy jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry, z jakim zmaga się ogromna liczba osób w okresie dojrzewania. Niestety bardzo  często zostawia po sobie blizny wynikające z procesu gojenia. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla tego problemu jest laser frakcyjny, który w większości przypadków poradzi sobie z bliznami czy przebarwieniami. Dzięki zastosowaniu nowych technologii pikosekundowych w laserach frakcyjnych, zabiegi tego typu są wyjątkowo skuteczne, bezpieczne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Przy laserach typu Encore i Pixel dodatkowo wprowadzamy specjalne substancje regenerujące, a skóra staje się gładsza i promienna. Na rynku mamy do dyspozycji wiele technologii frakcyjnych i aby uzyskać możliwie najlepsze  efekty warto jednak skorzystać z konsultacji ze specjalistą.

Panie Doktorze, w ostatnim czasie zauważyłam pogorszenie stanu mojej cery. Odczuwam dyskomfort po umyciu twarzy wodą, skóra jest wyraźnie przesuszona i nadwrażliwa. Czy może mieć to związek z niskimi temperaturami w panującym okresie zimowym? Jak mogłabym wpłynąć na kondycję mojej skóry? Pozdrawiam, Joanna.

Pani Joanno, słusznie łączy Pani pogorszenie kondycji swojej skóry
z panującymi zjawiskami pogodowymi. Wiatr, niskie temperatury oraz suche powietrze wewnątrz budynków – wszystkie te czynniki mogły wpłynąć na przesuszenie oraz podrażnienie Pani cery. Warto więc
w tym okresie szczególnie zadbać o pielęgnację, która powinna bazować na intensywnej ochronie i nawilżaniu. Odpowiednio dobrane kosmetyki, których filarem jest dbałość o jakość zawartych w recepturach składników aktywnych, z pewnością sprawią, że Pani skóra odzyska utracone zdrowie.  Aby dowiedzieć się jakie produkty będą najlepsze dla zniwelowania zgłoszonych przez Panią dolegliwości, najlepiej umówić się na konsultacje z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, podczas której indywidualnie dobrane zostaną profesjonalne produkty kosmetyczne oraz zaplanowane ewentualne terapie zabiegowe. 

 
2( 123)
luty'19