Emocje na wodzie

Woda to życie, to zdrowie, to przyjemność. Powodów dla których warto pływać jest bardzo wiele. Ruch w wodzie wzmacnia ciało, poprawia wygląd sylwetki, ma korzystny wpływ na samopoczucie, serce, układ oddechowy, przynosi ulgę bolącym plecom i jeszcze dostarcza dużo frajdy. O zaletach pływania oraz o tym, dlaczego warto korzystać z basenu, rozmawiamy z Edytą Gwizdałą, menadżerem pływalni Aquarium.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Banalne, ale ważne pytanie: dlaczego warto pływać? 

Zdrowie, zabawa i pewność siebie: to główne i nie jedyne powody dla których warto nauczyć się pływać. Zapisując dziecko na naukę pływania zapewniamy mu wyzwania, zdrową rywalizację, dyscyplinę oraz systematyczność. Nauka pływania otwiera także drzwi do wielu innych aktywności sportowych, takich jak nurkowanie, żeglarstwo, kitesurfing, kajakarstwo, czy nawet triathlon. Oprócz tego, wychowując dziecko poprzez sport, uczymy że trzeba umieć pokonywać przeszkody, że raz się wygrywa, a raz się przegrywa. Uczymy pozytywnych emocji. To umiejętność, którą raz poznamy i nigdy jej nie zapomnimy. 

Oprócz rekreacyjnego pływania w Aquarium można skorzystać np. z aqua aerobiku czy z wodnej fizjoterapii. Jakie właściwości lecznicze i rekreacyjne ma woda? Jak takie zajęcia u Was wyglądają i kto może z nich skorzystać?

W postępowaniu korekcyjnym odbywającym się podczas sesji fizjoterapeutycznych, na naszej pływalni stosujemy ćwiczenia dobrane do konkretnej dysfunkcji narządu ruchu (wady postawy, bóle kręgosłupa, pacjenci po zabiegach ortopedycznych, sportowcy po kontuzjach, dzieci z nadmiernym oraz obniżonym napięciem mięśniowym, a także pacjenci niepełnosprawni, dla których również przystosowany jest obiekt). Nasz fizjoterapeuta po przeprowadzonym wywiadzie oraz zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, rozpisuje indywidualny plan rehabilitacji. Z tego typu zajęć mogą skorzystać osoby w każdym wieku. 

Ponadto na naszym basenie regularnie organizowane są zajęcia aqua aerobiku, które cieszą się ogromną popularnością. Z dobrodziejstw treningu ruchowego w wodzie mogą korzystać kobiety w ciąży, seniorzy, osoby otyłe lub po kontuzjach. Chodząc regularnie na zajęcia aqua w Aquarium wyrzeźbimy sylwetkę, wzmocnimy mięśnie i stawy, a także poprawimy ogólny poziom sprawności fizycznej.  

Zainteresowały mnie zajęcia dla maluchów o których Pani wspomniała. Proszę coś więcej na ten temat powiedzieć. 

Wspólne pływanie rodziców z dziećmi jest historycznym fenomenem, który ponownie w życie wprowadziła nowoczesna cywilizacja. Ciekawostką jest to, że jako pozostałość po życiu płodowym, dziecko posiada odruch pływania. Im wcześniej zaczniemy umożliwiać kontakt ze środowiskiem wodnym, tym łatwiej nasza pociecha przystosuje się do wody, na zasadzie przypominania sobie poprzednich doświadczeń. Uczęszczając na zajęcia „Maluch w wodzie”, dajemy dziecku taką możliwość. Ponadto pracujemy nad jego odpornością, a także stymulujemy rozwój fizyczny i psychiczny. Poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii na naszym basenie, zarówno temperatura jak i jakość wody umożliwia naukę pływania niemowląt już od 3 miesiąca życia. Wykwalifikowani trenerzy prowadzą zajęcia tak, aby każde dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. Pracujemy w grupach kilkuosobowych: pięciu rodziców z dziećmi plus instruktor.  

Półkolonie to świetna propozycja także dla rodziców.

Dokładnie, gdyż zajęcia z dziećmi trwają od 8 rano do godz.16 po południu,  w tym czasie kiedy rodzice są w pracy.

Można u Państwa zorganizować np. urodziny. Jak to wygląda w praktyce? 

Na początku dzieci świętują korzystając z basenu pod okiem instruktorów. Wszystkie zabawy i konkursy trwają około półtorej godziny. Następnie przenosimy się na salę fitness, gdzie animator po specjalnie dobranym repertuarze spełnia resztę z listy życzeń solenizanta. W tym czasie przygotowujemy poczęstunek, na przykład tort, szampan, pizza oraz inne smakołyki.

Skoro jest sala fitness, czy można u Was skorzystać też z innych zajęć?

Oprócz zajęć na basenie prowadzimy także zajęcia fitness na sali. Obecnie w ofercie mamy zajęcia rzeźbiące ciało Body Shape, a także Zdrowy Kręgosłup na które serdecznie zapraszamy. Prowadzimy również warsztaty dla młodych mam, na których uczymy, jak wrócić do formy po porodzie. Nasz basen jest najnowocześniejszy w Szczecinie i wybór zajęć jest naprawdę szeroki. 

Dziękuję za rozmowę.

 
AQUARIUM
ul. Jemiołowa 4a
Szczecin

tel.  511 120 388
e-mail: biuro@aquarium.com.pl

2( 123)
luty'19
gajda