Piękny uśmiech 
– kluczem do pięknego wyglądu

W dzisiejszych czasach ogromną wagę przywiązuje się do wyglądu. Zęby to jeden z ważniejszych elementów wizerunku. Coraz częściej spotyka się pacjentów, którzy poza kwestiami zdrowotnymi, stawiają na piękny uśmiech. Chcą mieć zęby nie tylko zdrowe, ale także pozbawione przebarwień i jaśniejsze.

Autor

Prestiż

Coraz większe wymagania zmuszają lekarzy do poszukiwania nowych, bezpiecznych metod wybielania zębów.

Wybielanie zębów można podzielić na wybielanie zębów z żywą miazgą oraz wybielanie zębów z miazgą martwą.

Przed przystąpieniem do wybielania należy ustalić etiologię przebarwień i określić czy są one wewnątrzpochodne czy zewnątrzpochodne. Skuteczność środków wybielających jest funkcją stężenia materiałów i czasu działania na tkanki zębowe. Preparaty są bezpieczne pod warunkiem ich stosowania zgodnie z zaleceniami producenta i pod kontrolą lekarza – stomatologa.

Aby przygotować żel do wybielania należy koniecznie poddać się dokładnemu badaniu stomatologicznemu. Lekarz określi stan naszego uzębienia i ewentualne potrzeby lecznicze, a także wykona profesjonalne oczyszczanie zębów w celu usunięcia kamienia i osadu.

Jedną z metod wybielania zębów żywych jest wybielanie nakładkowe, nocne. Jest to metoda opisywana jako bezpieczna, efektywna oraz przewidywalna. Może być stosowana u pacjentów niezadowolonych ze swojego koloru uzębienia w celu poprawy ich samopoczucia, do rozjaśnienia zębów ściemniałych z wiekiem, jak również jako wstęp do kompleksowego leczenia estetycznego lub protetycznego. Istnieją również pewne przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju wybielania. Nie można użyć tej metody np. u pacjentów z poważnymi chorobami ogólnymi, kobiet w ciąży lub karmiących, pacjentów z rozległymi wypełnieniami, osób palących z dużą wrażliwością zębów. Każdorazowo wskazań do stosowania danej metody wybielania powinien ustalić lekarz stomatolog na podstawie badania i zebranego wywiadu.

Związki do wybielania domowego, nocnego muszą być aplikowane na zęby za pomocą nośnika w postaci nakładki wybielającej. Jest ona wykonana z miękkiego tworzywa termoplastycznego. Nakładkę wykonuje technik na podstawie wycisku wykonanego przez lekarza, ważne jest bowiem aby nakładka dobrze przylegała w okolicy szyjki zęba co zapewnia właściwe naniesienie materiału na zęby. 

Po zakończeniu wybielania zęby są zauważalnie bielsze, a ich ostateczna barwa ustala się w ciągu 2 tygodni. W zasadzie zabieg nie wymaga powtórzenia, jednak gdy nastąpi ściemnienie zębów, zaleca się ponowne zastosowanie preparatu po ok. 12 miesiącach. Zakłada się wówczas nakładki na 1,2 lub 3 noce.   

Zapraszamy do skorzystania z usług lekarzy stomatologów przyjmujących w S.P.L.S. MEDICUS. Do dyspozycji Pacjentów mamy siedem nowocześnie wyposażonych  gabinetów stomatologicznych, w których przyjmuje 18 stomatologów, w tym specjaliści z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii, chirurgii stomatologicznej, protetyki.