Weź udział w warsztatach
 automasażu

Kosmetolog Agata Kampioni jako pierwsza zaproponowała szczeciniankom face-modeling, a w marcu zaprasza na warsztaty automasażu twarzy. Choć z przyjemnością dba o wygląd i samopoczucie klientek Instytutu Urody Be Beauty, to jako doświadczona terapeutka twarzy przyznaje, że dla najlepszych efektów warto zadbać o siebie na co dzień.  

Autor

Izabela Marecka

Dla niektórych może być zaskoczeniem, że pewne techniki używane w gabinetach to niekoniecznie tajna broń kosmetologów, ale wiedza, którą można posiąść i samodzielnie stosować w domu. Agata Kampioni chętnie się nią dzieli, a podczas warsztatów wykorzysta wieloletnie doświadczenie w zawodzie kosmetologa, ale i szkoleniowca, by nauczyć kursantki, jak dbać o siebie od wewnątrz i jak przedłużyć efekt terapii wykonywanych w gabinecie. 

Co daje automasaż?

Po pierwsze wpływa na tkankę mięśniową, poprawiając jej ukrwienie i dotlenienie. Włókna mięśniowe stają się bardziej elastyczne, a w zależności od zastosowanych technik może zmniejszyć lub zwiększyć napięcie mięśni. Przyspieszają procesy regeneracyjne i szybciej też wydalane są szkodliwe produkty przemiany materii. Nie bez znaczenia jest działanie przeciwbólowe oraz wzrost siły i masy mięśniowej przy regularnym masowaniu.

Korzyści wyraźne są także dla tkanki kostnej, stawów i aparatu więzadłowego, który zyskuje większą elastyczność i wytrzymałość. Poza poprawą ukrwienia i odżywienia zwiększa się zakres ruchomości stawów oraz spoistość, objętość i ciężar kości, które dzięki temu szybciej regenerują się po ewentualnych urazach.  

Przejściowe zaczerwienienie skóry po masażu twarzy jest widocznym objawem pobudzenia układu krążenia. Usprawnia się bowiem przepływ krwi i limfy, dzięki czemu substancje odżywcze są sprawniej rozprowadzane po wszystkich tkankach i łatwiej zlikwidować obrzęki. Ułatwiony jest także odpływ krwi żylnej, a lepsza praca serca powoduje ogólną poprawę samopoczucia. 

Regeneruje się również układ nerwowy, dzięki czemu uzyskujemy sprawniejsze przewodzenie bodźców i lepsze czucie – zarówno powierzchniowe, jak i głębokie. Masaż wywołuje działanie przeciwbólowe i w zależności od zastosowanych technik może relaksować lub pobudzać. 

Dlaczego te warsztaty są dla ciebie?

Kurs przybliży istotę procesu starzenia się tkanek. Dowiesz się również, jaki wpływ na wygląd twarzy mają sposób odżywiania i styl życia. Przede wszystkim jednak warsztaty będą miały charakter praktyczny. Za pomocą specjalnych technik, których nauczysz się podczas warsztatów, będzie można samodzielnie poprawić stan swojej skóry i zawalczyć z oznakami jej starzenia się, odmładzając tkanki na poziomie komórkowym. Poza tym automasaż to także przedłużenie efektów face-modelingu wykonanego w gabinecie kosmetycznym. – Prawidłowy automasaż będzie twoim nowym przyjacielem – przekonuje i zaprasza Agata Kampioni.

O szczegóły pytaj w Instytucie Urody Be Beauty.

 

Instytut Urody Be Beauty
Łukasińskiego 40/12
Szczecin

tel. 513 086 098
www.bebeauty.szczecin.pl
www.facebook.com/instytuturodybebeauty

2( 123)
luty'19
gajda