Bez względu na to jakie macie podejście do Dnia Kobiet – chcecie czy nie, my świętujemy ten dzień! Uważamy, że kobiety mają supermoce i chociaż raz na rok warto to podkreślić.

Na łamach marcowego magazynu poznacie bohaterki, które według nas zasłużyły na wyróżnienie. Są to skrajnie różne panie. Bohaterką naszej okładki jest Tatiana Staroń, która jest matką czwórki dzieci, babcią, prowadzi zajęcia na uczelni, warsztaty, treningi a przede wszystkim jest Kanclerzem Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum. Jak przewrotnie podkreśla – nie jest siłaczką i walczy z rolami narzucanymi kobietom przez współczesny świat.

Są z nami również panie, które inspirują postawą, pracą, działalnością charytatywną, czy podejściem do życia. Charyzmatyczne, lokalne Wonder Women. 

Nie zapominamy też o codziennych zmaganiach i sukcesach kobiet, które są po prostu jak każda z nas, dbają o ognisko domowe, czy spełniają się zawodowo. Warto podkreślać, że przecież nie musimy być perfekcyjne na wszystkich płaszczyznach i multizadaniowe. Niestety wiele z nas (kobiet) narzuca sobie role perfekcyjnych mam, seksownych partnerek i idealnych pracownic. Czy musimy być absolutnie wszechstronne? Czy świat się zawali, jeśli nie pójdziesz na siłownię, zaśpisz do pracy, zapomnisz o imieninach koleżanki czy nie upieczesz tortu na urodziny dziecka?  

Drogie Panie z okazji naszego święta życzę Nam/Wam więcej wolności, prywatności i wewnętrznego luzu. Pozwólcie sobie na nicnierobienie, dyspensę od sztywnych reguł i odrobinę egoizmu. 

PS: Panowie, spokojnie. Nie ujmujemy wam zasług. W marcowym magazynie przedstawiamy także sylwetkę fenomenalnego pływaka Filipa Zaborowskiego, czy genialnego profesora Piotra Milkiewicza, któremu życie zawdzięczają tysiące pacjentów. Przyjemnej lektury!

 

Daria Prochenka

 

Prestiż  
Marzec 2019