Piwo, muzyka, Wyszak

To już cztery lata jak restauracja i browar Wyszak gości w swoich przyjaznych progach spragnionych dobrego piwa i wyśmienitego jedzenia. Rodzeństwo Joanna Różycka i Michał Jagła pracuje w gastronomii od 10 lat. Znają ten biznes dosłownie od kuchni, a Wyszak to ich ukochane dziecko. 

Autor

Aneta Dolega

galeria

– Cztery lata to już jest coś, myślę, że mamy czym się pochwalić. Biorąc pod uwagę, że zaczynaliśmy od pracy własnych rąk i jak na taki biznes naprawdę od małego budżetu, to cieszę się, że te marzenia się spełniły – mówi z uśmiechem Joanna Różycka. – Postanowiliśmy to uczcić i wyprawić urodziny, które odbędą się 8 marca.

Na imprezie nie zabraknie oczywiście dobrego jedzenia. Będą zakąski, przekąski, same pyszności. Do picia pojawi się cytrynówka, porterówka oraz ukochane piwo klientów Wyszaka czyli Amber. Będzie też dodatkowa atrakcja, specjalnie zorganizowana na tę okoliczność. – Nasza załoga to też wrażliwe dusze, które kochają muzykę. Panowie, w tym nasz szef kuchni, piwowar, chłopcy z baru to fani rockowego brzmienia, do tego muzycznie uzdolnieni – zachwala szefowa Wyszka. – Założyli zespół i specjalnie dla naszych gości zagrają koncert. Będzie śpiew, będą gitary.

Michał i Joanna nie są zwyczajnymi właścicielami restauracji. Jak trzeba staną za barem, pójdą do kuchni, obsłużą zmywak i gości. Część potraw jakie znajdują się w menu Wyszaka zainspirowane zostały tym co sami wynieśli z rodzinnego domu, co sami potrafią ugotować. – Praca w gastronomii to jest bardzo przyjemne zajęcie i najczęściej pracują tu piękni i wspaniali ludzie. Równocześnie to kawał ciężkiej roboty – nie ukrywa Joanna Różycka. – To się przekłada na atmosferę w lokalu, czuć tę pasję, to zaangażowanie i miłość do klienta.

Wyszak zaraz wejdzie w piąty rok działalności ale tworzony był nieco dłużej. –   Doliczamy do tego jeszcze dwa lata przed, które przeznaczone były na uruchomienie lokalu – wyjaśnia Joanna. – Osoby, które tworzyły z nami restaurację cały czas tu są. Nasz zespół się nie zmienił. To oni pomagają nam w tworzeniu tego miejsca i odpowiadają za klimat. A co najważniejsze: lubimy siebie nawzajem. 

Rodzinna i swobodna atmosfera, znakomita kuchnia, genialne piwo, przemiła obsługa. Tak się prowadzi biznes rodzinny, gdzie nie wykresy
i tabelki są najważniejsze, tylko uśmiech zadowolonego klienta. Wyszak to takie właśnie miejsce.

Browar Wyszak
Księcia Mściwoja II 8
Szczecin

 (+48) 662 233 678
www.browarwyszak.pl

3( 124)
Marzec'19
gajda