Debiutancka płyta Jony Ardyn

Już 23. marca czeka nas premiera płyty „Woman”, debiutanckiego krążka Jony Ardyn. – Długo na nią czekałam. Album jest spełnieniem moich marzeń jako wokalistki, songwriterki, autorki muzyki, a nawet producentki – przyznaje Jona. 

Autor

Andrzej Kus

Pod pseudonimem Jony Ardyn kryje się Joanna Maksymowicz-Raczyńska: sympatyczna, skromna i piekielnie uzdolniona wokalistka ze Szczecina. Przez wiele lat przygotowywała się do nagrania debiutanckiego albumu. 

– Album jest moim spełnieniem marzeń. Znalazło się na nim 12 autorskich piosenek o akustycznym brzmieniu indie pop. Poszukiwanie tożsamości muzycznej to długi proces, stąd też mój debiut jest dość późny. Dałam sobie czas na błądzenie, jak się okazuje, dotarłam do celu. Wierzę w to, że wszystko ma swój czas i swoje miejsce. Czuję, że to jest mój moment. Postanowiłam nagrać płytę w Stanach, ponieważ to właśnie Ameryka miała na mnie największy wpływ w kontekście postrzegania muzyki.

Jona, już jako młoda niespełna 20-letnia dziewczyna, miała okazję współpracować z wybitnymi twórcami muzyki. Podczas stypendium w Instytucie Henrego Manciniego w Los Angeles poznała Diannę Krall, Jamesa Newtona Howarda (autora muzyki do filmów: „Ścigany”, „Adwokat diabła”, „Szósty zmysł”, „Mroczny rycerz”, „Igrzyska śmierci”), Paula Newmana, Quincy Jonesa oraz Clinta Eastwooda.

„Woman”, to album który mówi o tym, że piękno, dobro, wrażliwość i siła w kobiecie niejedno mają imię. Kobiety są pięknie, różnorodne bez względu na rozmiar, kształt i wiek. 

– Nie jesteśmy tylko swoim ciałem, a w czasach kultu młodości metryka nie musi nas definiować jako człowieka. Szukam szczęścia, radości i harmonii w sobie, czerpię je też od innych kobiet, które są dla mnie inspiracją i drogowskazem. Słucham swojej kobiecej intuicji. Dobrze się czuję w swej kobiecej nieperfekcyjnej skórze. Płyta dedykowana jest wszystkim paniom oraz ich entuzjastom – podsumowuje Jona Ardyn. 

Premiera płyty odbędzie się 23 marca w studiu s 1 Radia Szczecin w ramach festiwalu Szczecin Jazz. 

 

Prestiż  
Marzec 2019