Superpojazd dla Superbohaterów

Szczecińska Liga Superbohaterów to grupa osób, wcielających się w role postaci z bajek i filmów. Ich zadaniem jest niesienie uśmiechu. Od lat słyną z tego, że pomagają chorym dzieciom, odwiedzając je w szpitalach, hospicjach, domach dziecka czy ośrodkach wychowawczych. Niedawno pisaliśmy o tym, że prowadzą internetową zbiórkę funduszy na samochód, dzięki któremu dotrą w najdalsze zakątki kraju. Dziś już wiemy, że akcja się udała, a Superbohaterowie mają nowy Ligobus, a dokładniej Toyotę Verso.

 

Autor

Karolina Wysocka

Obecnie grupa liczy kilkanaście osób. Członkowie Ligi działają na zasadach wolontariatu. Od lat niosą uśmiech oraz pomoc smutnym i potrzebującym. Przebierają się w kostiumy, zabierając dzieci w bajkowy świat, by zapomniały o chorobach czy szarości codziennych dni. Mimo, że są ze Szczecina potrafią pokonać setki kilometrów, by odwiedzić potrzebujących. Wcześniej podróżowali pociągiem, pożyczali samochód z wypożyczalni albo od znajomych. Teraz w końcu mają zapewniony komfortowy transport.

Zbiórka na busa dla Ligi Superbohaterów zakończyła się wielkim sukcesem, a w lutym odbyło się przekazanie nowego samochodu w salonie Toyota Kozłowski. Efekt akcji przerósł najśmielsze oczekiwania szczecińskich herosów. Superbohaterowie zbierali na używanego busa, a dostali całkiem nowe auto! Członkowie zespołu Toyota Kozłowski wraz z partnerami wsparli akcję i dzięki nim udało się zebrać kwotę na samochód prosto z taśmy produkcyjnej. Szczecińscy herosi są bardzo wdzięczni za pomoc oraz wszystkie datki. – Jest nasz LIGOBUS! Dziękujemy wszystkim  z całego serca – napisali na swoim Facebooku.

Prestiż  
Marzec 2019