Wielkie święto kobiet

Przed nami Festiwal Kobiet – Women’s Fest! Wydarzenie to doskonała okazja, by spotkać się w inspirującym kobiecym gronie, a także dowiedzieć czegoś nowego o sobie i świecie widzianym oczami występujących na imprezie prelegentek. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 24 marca w Teatrze Współczesnym. Wśród głównych tematów wydarzenia są m.in. funkcjonowanie kobiecości w języku, budowanie intymności, kobiece poczucie humoru oraz płeć piękna w sztuce i sporcie.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Women’s Fest za cel stawia sobie rozwój intelektualny oraz kulturalny pań. Ma być miejscem wymiany doświadczeń płci pięknej. Ważną rolę odgrywają w nim silne, zaradne i twórcze kobiety. Pierwszy festiwal odbył się w kwietniu zeszłego roku. Wzięło w nim udział prawie 400 pań, a wśród prelegentek poprzedniej edycji na scenie wystąpiły m.in. wokalistka i autorka tekstów Katarzyna Nosowska oraz psychoterapeutka, poetka Katarzyna Miller.  Mówiono o własnym biznesie, naturalnych kosmetykach, psychologii pozytywnej, ćwiczeniu mięśni Kegla czy byciu matką.

Pierwsza odsłona festiwalu zebrała entuzjastyczne recenzje uczestniczek. – Było naprawdę rewelacyjnie. Dziękuję za taką dawkę pozytywnej energii, humoru, refleksji i informacji o naszym wnętrzu, nie tylko intelektualnym. Jako pilna uczennica uwielbiająca sport, czekam na kolejny WF – napisała na facebookowym profilu Women’s Fest Ewa. Komentarz w podobnym tonie zostawiła Magdalena. – Było odlotowo! Pośmiałam się, popłakałam, przemyślałam… Organizacja na najwyższym poziomie! Dziękuję i czekam na kolejny WF! – napisała. Swojego zadowolenia nie kryła też Joanna. – Śmiech, swoboda, kultura, kobiecość… cudownie! – tak wygląda jej komentarz na Facebooku wydarzenia. A co najciekawsze, poprzednia edycja była tylko rozgrzewką i wprowadzeniem do tematyki, która zostanie poruszona podczas tegorocznego spotkania. 

Tym razem podczas imprezy będzie można porozmawiać o kobiecości, seksualności oraz sensualności. Wśród prelegentek pojawią się m.in. trenerka, malarka, sportsmenka, artystka kabaretowa, psycholog i językoznawca. Znakomite grono pań pomoże odkryć uczestniczkom festiwalu różne aspekty kobiecości. Będzie merytorycznie, rozwojowo, ale też rozrywkowo. Women’s Fest ma przecież za zadanie nie tylko inspirować i motywować, ale też relaksować oraz wprawiać w dobry nastrój! 

W tym roku o solidną dawkę humoru zadba Joanna Kołaczkowska, aktorka kabaretu HRABI. Artystka wystąpi z solowym repertuarem, pełnym niebanalnej treści o kobietach i tematach ważnych dla pań. Drugi gość wydarzenia to Marta Frej – malarka, ilustratorka oraz animatorka kultury. W roku 2017 otrzymała wyróżnienie w plebiscycie O!Lśnienia (Nagrody Kulturalne Onetu) za nadanie memom rangi artystycznego dzieła i kobiecą sztukę w internecie. Podczas Women’s Fest opowie o książce „Brakująca połowa dziejów”, stereotypach, przyjaźni oraz sile płci pięknej. Jeśli chcecie się przekonać, jak wygląda WF dla kobiecego ciała i umysłu, koniecznie wybierzcie się na festiwal!

Więcej szczegółów na Facebooku wydarzenia Women’s Fest oraz stronie www.womensfest.pl.

 

3( 124)
Marzec'19
gajda