Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Panie Doktorze, mam 29 lat i nurtuje mnie pytanie dotyczące wieku, w jakim powinno się zacząć korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Czy jest jakaś granica wieku, poniżej której nie należałoby poddawać się takim zabiegom? Pozdrawiam, Justyna.

Pani Justyno, nie wiek wyznacza granicę lecz biologiczne starzenie się skóry, które jest bardzo indywidualną sprawą. Przyjmuje się, że skóra człowieka zaczyna się widocznie starzeć już po 25. roku życia. Nie oznacza to jednak, że każdy pacjent po przekroczeniu tego wieku będzie wymagał inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należy również pamiętać, że kondycja skóry młodych osób, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to poziom zanieczyszczeń środowiska jest bardzo wysoki, może pozostawiać wiele do życzenia. Przebarwienia, przesuszenie oraz zmarszczki mimiczne, które często obecne są u pacjentów w Pani wieku, stanowią już wskazanie do skorzystania z mniej inwazyjnych zabiegów. Warto więc działać w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” i wprowadzić profilaktykę przeciwstarzeniową w formie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, aktywności fizycznej i odpowiednio dobranych zabiegów np. peelingów, mezoterapii, botoksu czy też osocza bogatopłytkowego już w okresie ok. 30 roku życia. Odpowiednie będą również zabiegi laserowe, których dobór, w zależności od problemu z jakim boryka się pacjent, odbywa się podczas konsultacji medycznych i kosmetologicznych w Klinice Zawodny. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. W kolorowej prasie pojawiają się różne hasła reklamowe dotyczące termoliftingu skóry. Chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ mają te zabiegi na skórę. Na jakiej podstawie kwalifikuje się Pacjenta do tych zabiegów oraz czy wiążą się z długim czasem rekonwalescencji.  Czy w Państwa ofercie znajdę tego typu zabiegi? 

Pod hasłem termolifting mieści się wiele rozmaitych terapii, które sprowadzają się do wprowadzenia energii termicznej do tkanek i wykorzystują pozytywny wpływ wysokiej temperatury na skórę i tkankę podskórną.  W skutek procesu starzenia ilość włókien kolagenowych w skórze spada. Skóra traci jędrność, elastyczność i sprężystość. Jest to  skutek ubytku włókien strukturalnych skóry oraz ich nadmierne rozciąganie. Zabiegi z wykorzystaniem wysokiej temperatury powodują obkurczenie włókien kolagenowych (jest to efekt natychmiastowy, widoczny bezpośrednio po zabiegu) oraz produkcję nowych włókien kolagenowych poprzez drażniący wpływ na fibroblasty – W komórki produkujące m.in. włókna kolagenowe (efekt ten postępuje nawet do 3 miesięcy po zabiegu). W naszej ofercie znajdzie Pani technologię wysokiej podczerwieni Zaffiro, fal radiowych –  Pelleve lub Accent Prime, HIFU – czyli skoncentrowanych ultradźwięków i oczywiście pełen zakres technologii laserowych mili-nano-pikosekundowych. Dedykowane są dla różnych grup wiekowych.  Wykonuje się je w serii, ale również doskonale sprawdzają się jako pojedyncze zabiegi bankietowe.  Zapraszamy na konsultację – nasi lekarze lub kosmetologdzy pomogą w wyborze odpowiedniego zabiegu i odpowiedzą na wszystkie pytania. 

 
3( 124)
Marzec'19
gajda