Legendarna RAV 4 powraca

Toyota to legendarne auto, które cieszy się niekończącą popularnością. O jej niezawodności przypomniał niedawno opiniotwórczy magazyn Forbes, który w swoim rocznym podsumowaniu wyłonił najcenniejsze marki 2018 i to ze wszystkich branż. I tak Toyota znalazła się w tym rankingu na 9 miejscu. 

Autor

Aneta Dolega

W Prestiżu przetestowaliśmy nową Toyotę RAV4. Jest muskularna na zewnątrz niczym amerykańska limuzyna i elegancka w środku niczym europejskie cacko. To SUV, czyli dobrze porusza się po mieście i w terenie, łącząc cechy samochodu osobowego z terenowym. Wygląda całkiem pociągająco, nieco drapieżnie, zdecydowanie robi wrażenie. RAV4 wyposażona jest w najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Posiada układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów. Wyposażona jest w system ostrzegania awaryjnego, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z funkcją automatycznego hamowania. Temat bezpieczeństwa uzupełnia tempomat adaptacyjny, układ wykrywania przeszkód oraz asystent utrzymania ruchu.

RAV4 jest jednym z najważniejszych modeli Toyoty. Jego łączna sprzedaż przekroczyła już 8 mln sztuk. W 2017 roku był to najlepiej sprzedający się SUV świata. Piąta generacja, to komfortowe auto mogące się poszczycić dużymi możliwościami terenowymi. Samochód został wyposażony w wiele nowoczesnych technologii. Z kolei zastosowanie do jego budowy nowej architektury TNGA (umożliwiającej tworzenie pojazdów różniących się nie tylko jednostkami napędowymi czy kształtem nadwozia, ale też długością, szerokością czy rozstawem osi, obejmuje płyty podłogowe, silniki, napędy hybrydowe, przekładnie oraz elementy układu sterowania) sprawiło, że auto to charakteryzuje się nisko położonym środkiem ciężkości, bardzo sztywnym nadwoziem
i świetnymi właściwościami jezdnymi. 

Nowa Toyota łączy w sobie komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność. W standardzie dostępne są m.in. 18' felgi aluminiowe, otwierane bezdotykowo drzwi bagażnika czy system bezkluczykowego dostępu do samochodu. Ponadto RAV4 posiada wiele przemyślanych rozwiązań, takich jak kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników czy skoordynowany z nim system multimedialny z kolorowym ekranem dotykowym oraz kamerą cofania i łącznością Bluetooth. Wyposażenie uzupełniają światła główne w technologii LED, klimatyzacja manualna z wyświetlaczem cyfrowym, światła do jazdy dziennej w technologii LED, automatyczne światła drogowe, gałka dźwigni zmiany biegów i kierownica obszyte skórą. 

 

Maksymalna moc – 218 KM
Prędkość maksymalna – 180 km/h
Przyśpieszenie – 8,4 – 100 km/h
Średnie zużycie paliwa – 4,5 – 4,6l/100 km
Łączna moc układu hybrydowego – 218 KM

Prestiż  
Kwiecień 2019