Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Dzień dobry. Podczas zapoznawania się z ofertą Pańskiej Kliniki trafiłam na kilka ciekawych propozycji, które odpowiadałyby moim potrzebom. Niestety moja wiedza z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii jest znikoma i niekoniecznie rozumiem pojęcie termolitingu. Dodatkowo, jeśli głównym zadaniem zabiegu Pelleve wi Zaffiro jest podgrzanie tkanek, to czym tak właściwie się one różnią? Pozdrawiam, Dorota.


Dzień dobry, Pani Doroto.

Zaffiro to technologia odmładzania twarzy i ciała przy pomocy światła podczerwonego (IR), natomiast system Pelleve oparty jest na zastosowaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF). Urządzenie wykorzystywane do zabiegu Zaffiro emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do 65°C. Podobnie dzieje się w przypadku użycia Pelleve, które również ogrzewa tkanki, jednak w inny sposób i do innej temperatury (45°C). W obu przypadkach, zachodzący podczas zabiegu efekt termiczny powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. Widoczne jest wyraźne napięcie
i ujędrnienie skóry i właśnie to zjawisko definiuje pojęcie termoliftingu. Wspólnym mianownikiem obu procedur jest także efekt długofalowy, który spowodowany jest stymulacją i pobudzeniem fibroblastów
do produkcji nowych włókien kolagenowych. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu. Ze względu na różnice w budowie urządzeń często łączymy oba te zabiegi. Pelleve, w związku z niewielkimi rozmiarami głowicy zabiegowej, używane jest do opracowywania okolic oczu, ale również całej twarzy, szyi, czy też dekoltu. Natomiast Zaffiro jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie krótki czas trwania procedury zabiegowej, ponieważ jego głowica jest znacznie większa. Dodatkowo, Zaffiro stosujemy nie tylko na twarz, ale również na inne części ciała, które wymagają liftingu.

Jeśli nurtuje Panią więcej zagadnień związanych z zabiegami z zakresu kosmetologii lub jeśli nie jest Pani pewna, co stanowiłoby najlepsze rozwiązanie w przypadku Pani skóry, zachęcam ze skorzystania z darmowych konsultacji u naszych kosmetologów. Rozmowa z naszymi specjalistami z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli ustalić indywidualny plan terapii.

Drogi Ekspercie, mam na imię Weronika i niedawno skończyłam 22 lata. Mimo minionego okresu dojrzewania nadal pojawiają się na mojej skórze zmiany trądzikowe i zaskórniki. Nigdy nie korzystałam z zabiegów w gabinecie i próbowałam zwalczyć ten problem sama, lecz bez skutku. Czy są jakieś nieinwazyjne zabiegi, które poprawiłyby stan mojej skóry?

Dzień Dobry Pani Weroniko,

W świecie kosmetologii istnieje wiele nieinwazyjnych zabiegów w walce z trądzikiem. Obecnie ogromną popularnością i efektywnością cieszy się zabieg Aquapure. Mikrodermabrazja wodna, polegająca na usuwaniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Najwyższej jakości starannie dobrane składniki aktywne wpływają na natychmiastowe efekty widoczne w postaci oczyszczenia, zwężenia porów, rozjaśnienia i wygładzenia skóry.

Kolejnym świetnym zabiegiem, który sprawdzi się przy cerach tłustych z niedoskonałościami będzie ostatnio bardzo popularny peeling węglowy Vcarbon, o innowacyjnym połączeniu  kwasu migdałowego, ferulowego i mlekowego oraz węgla i dodatkowych substancji aktywnych. Zabieg ten będzie miał przede wszystkim działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, odświeżające i  wyrównujące koloryt skóry.

Jednak aby prawidłowo dobrać kurację i ustalić postępowanie leczenia, należałoby Pani Weroniko skonsultować się z kosmetologiem, który zdiagnozuje i oceni stan Pani skóry.

 
4( 125)
Kwiecień'19
gajda