Nić zdrowia i urody

Podobnie jak twarz tak i okolice intymne potrzebują pielęgnacji i troski. Jest to szczególnie ważne dla pań po porodzie drogami natury. O to jak będzie wyglądać ich pochwa i krocze martwią się niemal wszystkie kobiety w ciąży. – Trudno uniknąć zmian wywołanych na skutek porodu i naciętego lub pękniętego krocza – mówi Dorota Gródecka, lekarz ginekolog. – Są jednak sposoby na to by przywrócić tym okolicom funkcjonalność i estetyczny wygląd, unikając skalpela. 

 

Autor

Aneta Dolega

Mowa o rozpuszczalnych niciach Aptos. Znane w medycynie od dawna, teraz robią furorę również w ginekologii estetycznej. – Są niezawodne w kilku przypadkach: w przypadku obniżenia tylnej ściany pochwy, do plastyki pochwy i krocza po jego nacięciu lub pęknięciu w trakcie porodu a także do odmłodzenia tkanek sromu – wymienia Dorota Gródecka. – Ich fenomen polega na tym, że pomagają zrekonstruować funkcjonalny stan żeńskich narządów i do tego poprawiają ich estetykę. Nie tylko modelują, ale i ujędrniają. Odmładzają je.

Są trzy rodzaje nici stosowanych w ginekologii, w różnych przypadkach. Nano Vitis Method to wchłaniana nić w kształcie warkocza, umieszczona w kaniuli o tępej końcówce. Przeznaczona jest do rewitalizacji i wzmocnienia tkanek, a także lokalnego nadawania objętości. Sprawdza się w korekcji warg sromowych. Przywraca im naturalną gęstość i jędrność. Efekt jest widoczny w ciągu 1 – 1,5 miesiąca po zabiegu i utrzymuje sie do 2 lat.  Excellence Method to nić wchłanialna z wielokierunkowo, specjalnie zaprojektowanymi wypustami przeznaczona do liftingu, wzmacniania tkanek i rewitalizacji. Po wprowadzeniu do tkanek miękkich, stymuluje produkcję kolagenu, napręża skórę w całym obszarze leczenia. Nici są implantowane za pomocą kaniuli z atraumatyczną końcówką, zapobiegając tym samym dodatkowemu krwawieniu i obrzękowi po zabiegu. Metoda jest szybka i komfortowa. Needle Method to wchłanialna, polipropylenowa długa nic z dwukierunkowymi wypustami, przymocowana do pary atraumatycznych igieł. Przeznaczona jest do zwężania i odmładzania pochwy. To nowoczesne narzędzie pozwala na wielokrotne przejścia i zmianę kierunku prowadzenia nici. Gwarantuje mocny szew i długotrwały efekt.

Na koniec nawiązująca nazwą do aktualnej pory roku Spring Method. To wchłanialna nić spiralnie owinięta wokół kaniuli.  Idealnie sprawdza sie w strefie wzmożonej ruchomości mięśniowej, nadaje sprężystość oraz modeluje kształt. Po zaimplantowaniu stymuluje produkcję kolagenu, zagęszcza i ujędrnia skórę. – Zabieg nićmi Aptos, które wykonane są z biostymulatorów tkankowych jest minimalnie inwazyjny i szybki, trwa około 20-30 minut – stwierdza pani doktor. – Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu efekt utrzymuje się bardzo długo, ponieważ nici wykazują działanie mechaniczne i rewitalizujące. Taka metoda to lifting z jednoczasowym zwężeniem ujścia pochwy, wpływająca na przywrócenie pewności siebie oraz bezzaprzeczalnie wpływająca na poprawę seksualnych doznań obojga parterów. Co ważne, zabieg z wykorzystaniem nici Aptos nie jest przeciwskazaniem do kolejnego porodu drogami natury, a przede wszystkim zapewnia szybki powrót do zdrowia i prawidłowej funkcji.

Prestiż  
Kwiecień 2019