O tatuażu - ku rozwadze i ku przestrodze!

Jeśli usłyszałeś od swojej rodziny słowa „I co? Jak będziesz z tym wglądał na starość?!” - zapewne już doskonale wiesz, że mowa o tatuażu. Jest powiedzeniem powszechnie znanym, że „tatuaż ma się na całe życie”. Jednak obecnie, stwierdzenie to staje się nieaktualne. Tatuaż można skutecznie usunąć za pomocą najnowszej technologii laserowej, to znaczy przy użyciu urządzenia, w którym stosuje się najbezpieczniejszą wiązkę laserową, bo liczoną w pikosekundach. Jest to technologiczny przełom w dziedzinie medycyny estetycznej, a Klinika Zawodny jest jedną z nielicznych w Europie, która posiada aż dwa najwyższej klasy lasery pikosekundowe - laser PicoSure i Enlighten.

Autor

prestiz

Najnowsze technologie laserowe sprawiły, że proces usuwania tatuażu skrócił się do absolutnego minimum - zmniejszyła się liczba koniecznych powtórzeń niezbędnych do wyeliminowania pigmentu tatuażu ze skóry, a także uległ skróceniu okres rekonwalescencji. Co więcej lasery działają skuteczniej, ich użycie jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe  dla pacjenta.

Lasery PicoSure i Enlighten są przełomem technologicznym w stosunku do urządzeń poprzedniej generacji i dają możliwość usunięcia wszelkich kolorowych  barwników ze skóry. Decydując się na usuniecie tatuażu należy zwracać uwagę na kwalifikacje personelu, jakość sprzętu i doświadczenie.

Blizny, przebarwienia i zgrubienia - oto co może czekać osoby chcące pozbyć się tatuażu w pośpiechu i bez odpowiednich konsultacji z doświadczonym lekarzem. Niechciany tatuaż może zamienić się w znacznie bardziej szpecącą zmianę skórną, z którą później leczenie jest dłuższe i znacznie kosztowniejsze.

Zabieg usuwania tatuażu należy zaplanować z rozwagą - w końcu chcemy go zlikwidować, a nie zyskać w jego miejsce trwałą bliznę, która jest pozbawiona wszelkich walorów estetycznych. Jeśli jednak jest już za późno, laser PicoSure lub Enlighten oraz zabiegi uzupełnione dodatkowymi procedurami mogą uratować sytuację. Lasery pikosekundowe są bowiem stosowane nie tylko do usuwania tatuaży, ale również w celu redukcji blizn i leczenia przebarwień. Jeśli nieszczęśliwie usiłowaliśmy pozbyć się tatuażu, a w zamian zyskaliśmy przebarwienia lub zbliznowacenia, technologie laserowe z zastosowaniem frakcyjnej wiązki pikosekundowej nie tylko pozbędą się barwnika, ale także zredukują bliznę i przywrócą skórze naturalny kolor.

W związku z wyżej wskazanymi możliwymi konsekwencjami należy mieć na uwadze zdrowie własnej skóry.

Lato - czyli czas wyjazdów i urlopów - zbliża się wielkimi krokami, zatem to doskonała okazja, by uporać się z niechcianym tatuażem lub żeby uwierzyć, że również nieudane próby jego usunięcia mogą zostać uleczone. Nie potrzeba Nowego Roku i noworocznych postanowień, żeby zrealizować swój plan. Każde postanowienie to decyzja o zmianie, a zatem służy polepszeniu naszego samopoczucia i zdrowia - jeśli pragniesz naprawdę zrealizować jakieś postanowienie - usunięcie tatuażu może być jednym z nich. Wystarczy zaplanować to z rozwagą, a efekt bez wątpienia przyniesie satysfakcję.

 
Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

4( 125)
Kwiecień'19