Szczecin zdobywa Tajwan, a już w maju Japonia

Nie każdy może się poszczycić prestiżowym tytułem Master Of Science in Oral Implantology. W implantologii to najwyższy stopień naukowy, a dr Kacper Koryzna jest jego posiadaczem. To wynik jego znakomitej pracy jako lekarza oraz działalności naukowej. Lubiany przez pacjentów, także spoza kraju, prowadzi swoją Koryzna Clinic na szczecińskiej starówce.  Jest także głównym konsultantem na zachodnią część Polski koreańskiego potentata w implantologii – firmy Osstem. Ostatnio został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Sympozjum Implantologicznym na Tajwanie, gdzie pełnił rolę moderatora jednej z naukowych debat, o czym nam opowiedział.

Autor

Aneta Dolega

Panie doktorze, był pan ostatnio moderatorem jednej z debat podczas trwania Międzynarodowego Sympozjum Implantologicznego na Tajwanie. Leczenie pacjentów w szczecińskim gabinecie to jedno, a kariera naukowa to drugie. 

Trafiłem tam dzięki uprzejmości Instytutu Akademii Implantologicznej Biomate jak również rządu Tajwanu, którzy byli organizatorami sympozjum w mieście Kaohsiung. Wspólnie z prof. dr. Lih-Jyh-Fuh, przewodniczącym Akademii Stomatologicznej ROC w Tajwanie oraz Stowarzyszenia na rzecz Nauk Stomatologicznych Republiki Chińskiej (ADS-ROC), byliśmy moderatorami podczas sesji dotyczącej nowych technologii w implantologii. W sympozjum uczestniczyło dwustu słuchaczy z dwudziestu krajów. Debata dotyczyła wspomnianych przeze mnie nowych technologii, ale także nowych powierzchni implantów, które znacznie przyśpieszają gojenie tkanek. Cały proces zrostu implantu z kością zachodzi w okresie sześciu tygodni, czyli o wiele szybciej niż miało to miejsce do tej pory przy klasycznych powierzchniach. To powoduje, że w konsekwencji pacjent może cieszyć się szybciej ostatecznym uzupełnieniem opartym na implancie. 

To duże wyróżnienie.

Dzięki temu, że coraz mocniej zaczynają się rozwijać nasze kontakty z Azją to mój potencjał naukowy i specjalistyczny został zauważony, chociażby przez Instytut Biomate, który zaprosił mnie do współpracy przy tym sympozjum.  

Jak wygląda praca moderatora przy tego rodzaju imprezach?

W trakcie trwania samej debaty, moderując ją, oczywiście opierałam się na własnej wiedzy i doświadczeniu. Jednakże przed sympozjum zapoznałem się z wszystkimi nowościami, które są zamieszczane w periodykach medycznych. Wiedzę oparłem także na wymianie doświadczeń, gdyż przy tej ilości implantologów jaka zjechała się na Tajwan, można było wymieniać się swoją pracą i doświadczeniami, były okazje do bardzo ciekawych rozmów. Ta gałąź medycyny idzie cały czas do przodu. Pewne rzeczy, które były takimi pewniakami stosowanymi 15 czy 20 lat temu już się zdezaktualizowały. Ich miejsce zastąpiły nowe rzeczy.

No właśnie, na jakim etapie jest obecnie implantologia?

W dalszym ciągu rozwija się i to o czym była mowa na Tajwanie jest już powszechnie stosowane w Azji oraz w USA. Aktualnie wszystko idzie w tym kierunku by zabiegi były wykonywane jak najmniej inwazyjnie, żeby w miarę możliwości oszczędzać tkanki w trakcie zabiegu, jak również, żeby pacjent dostał jak najszybciej uzupełnienie tymczasowe czy też ostateczne. Po prostu żeby nie musiał zbyt długo chodzić bez zęba.

Co następnego przed panem?

Jako konsultant kliniczny systemu implantologicznego Osstem z Korei Południowej, szykuję się do majowego wyjazdu na największe na świecie spotkanie implantologiczne, które w tym roku odbędzie się w Tokio. Azja jest jednym z wiodących ośrodków na świecie w tej dziedzinie medycyny. Tematem, którym będę się zajmował będą najnowsze techniki w implantologii. Będę reprezentował Polskę. 

Dziękuję za rozmowę.

 

Prestiż  
Kwiecień 2019