Czas na zawodowców

Autor

Jerzy Chwałek

Po raz dwudziesty drugi odbędzie się turniej golfowy Floating Garden Szczecin Open. W dniach od 17 do 19 maja na polu golfowym w Binowie walczyć będą zawodnicy w najstarszej rywalizacji profesjonalistów w Polsce. Zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie, bo wystąpią w nich zwycięzcy turniejów cyklu European Tour i Challenge Tour.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym zwyciężył Polak posiadający również włoski paszport Thomas Bosco-Cwok grając kolejno 71 i 69 uderzeń. W nagrodę zgarnął czek na 5500 złotych.

Podobnie jak w roku  ubiegłym impreza otrzymała pierwszą kategorię rankingu Order of Merit PGA Polska i będzie rozgrywana w ramach cyklu PGA Polska Tour 2019. W pierwszym dniu imprezy odbędzie się turniej Pro-Am, w którym walczą drużyny składające się z jednego zawodowca, wspieranego przez trójkę amatorów. W sobotę odbędzie się pierwsza runda turnieju głównego, a w niedzielę o godzinie 9 rano rozpocznie się runda finałowa. Ubiegłoroczni uczestnicy, którzy w większości pojawią się na polu w tym roku, marzą zapewne o lepszej pogodzie. W ubiegłym roku w rundzie finałowej ich największym rywalem okazał się... silny wiatr, który w spowodował olbrzymie przetasowania w klasyfikacji. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród planowane jest na niedzielne popołudnie. Zwycięzcami Floating Garden Szczecin Open w przeszłości byli tak znani golfiści jak Michael Jonzon, Paul Nilbrink, Peter Bronson i Maksymilian Sałuda.