#modniepomagac!

Autor

Aneta Dolega

Moda i pomaganie idą w parze, a moda na pomaganie tym bardziej. Fash’n’act to charytatywny pokaz mody organizowany przez młodzieżową organizację Interact Szczecin International (część Rotary International), którego trzecia edycja odbędzie się 16 czerwca w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, czyli w Akademii Sztuki. Jak co roku szczecińscy uczniowie poprzez swoją pasję do projektowania i modelingu, będą zbierać pieniądze na szczytny cel. 

W tym roku beneficjentkami Fash’n’act są trzy dzielne dziewczyny, które zmagają się z bardzo poważnymi chorobami: Julia Matuszczak, uczennica 6 LO walczy z ostrą białaczką szpikową AML M5, HRG, Zuzanna Czachura, uczennica XVIII LO, która w wyniku obrażeń kręgosłupa oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego na odcinku TH10, spowodowanych wypadkiem, ma całkowity niedowład kończyn dolnych oraz Sara Olkowska, na drodze której stanął nowotwór – chłoniak Hodgkina i która po przebytym leczeniu potrzebuje środków na rehabilitację.

Poprzednie edycje imprezy zakończyły się sukcesem, zebrano ponad 50 tysięcy złotych. Pieniądze co roku zbierane są za pośrednictwem internetowych zbiórek, ze sprzedaży gadżetów oraz biletów na pokaz mody. Ambasadorką projektu od samego początku jest projektantka mody Sylwia Majdan. Hasło #modniepomagac! działa.