Powrót wielkich zawodów jeździeckich

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Przed nami największe zawody jeździeckie w województwie zachodniopomorskim! Impreza Verso Jumping Tour odbędzie się między 17 a 19 maja (weekend) w Warniku. W programie wiele atrakcji dla zawodników oraz publiczności!

Zawody już cieszą się dużym zainteresowaniem. Udział w imprezie zapowiedziało wielu jeźdźców nie tylko z regionu, ale też całej Polski. Co więcej, organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji ze względu na unikatowość imprezy. W programie wydarzenia są m.in. zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody wraz z kwalifikacjami do Mistrzostw Polskich Młodych Koni, konkurs barier przy sztucznym świetle, koncert gwiazd oraz Riders Party przy muzyce DJ-a. 

Impreza wielu atrakcji

Zawody jeździeckie Verso Jumping Tour zostały stworzone z myślą zarówno o zawodnikach, jak i publiczności. W programie przewidziano widowiskowe konkursy, między innymi: barier przy sztucznym świetle, odbywający się w sobotę oraz niedzielne Grand Prix. Dużą atrakcją będzie na pewno występ popularnego polskiego zespołu muzycznego. W piątkowy wieczór na krytej ujeżdżalni koncert zagra zespół Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz! W planach organizatorzy mają również zorganizowanie konkursu dla młodzieży, rozpoczynającej przygodę ze sportem, aby zmotywować młodych ludzi do uprawiania sportów.

Przypomnienie o eleganckiej dyscyplinie sportu

Pomysłodawcy zawodów to Spółka Jawna VLN Adamus i Klub Sportowy Verso La Natura. Organizatorzy imprezy są bardzo zaangażowani w rozwój jeździectwa w naszym regionie. Zauważyli, że w województwie nastąpił regres w kwestii organizowania zawodów na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym, przez co piękna dyscyplina zaczęła na Pomorzu Zachodnim zanikać. –  Pojedyncze zawody międzynarodowe i ogólnopolskie odbywają się w całej Polsce co tydzień, zazwyczaj w kilku miejscach, w tym samym czasie. Niestety nasz region jest pozbawiony wszelkich imprez, którymi mógłby się poszczycić – stwierdzili. W związku z tym postanowili zorganizować zawody ogólnopolskie na terenie własnego ośrodka jeździeckiego w Warniku (Verso La Natura. Akademia Jeździecka).

Pomysłodawcy wydarzenia uważają, że nasze województwo ma ogromne możliwości w zakresie organizowania tego typu imprez ze względu na bliskość i dobry dojazd autostradami oraz drogami szybkiego ruchu dla zawodników z krajów, które są liderami w światowym jeździectwie (np. Niemcy, Belgia, Holandia, Dania). Ich celem jest organizacja zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, tak, aby województwo zachodniopomorskie zaczęło ponownie liczyć się na arenie krajowej oraz światowej jako organizator imprez jeździeckich, a zawodnicy z naszego regionu, z których wielu jest w Kadrze Polski, mogli brać udział w sportowej rywalizacji w swojej okolicy i nie byli zmuszeni wyjeżdżać setki kilometrów do innych miast.

Wstęp na zawody Verso Jumping Tour jest bezpłatny.

 
5( 126)
Maj'19