Nowoczesna depilacja. Jedwabista skóra na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami, pogoda sprzyja zakładaniu letnich ubrań, a wyjazdy wakacyjne często związane są z zażywaniem kąpieli i przebywaniem na plaży. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety usuwają owłosienie z ciała - i jedni i drudzy zastanawiali się kiedyś nad laserowym pozbywaniem włosów, które mogłoby wykluczyć powtarzalność tej czynności. Planując urlop może warto wcześniej skorzystać z depilacji laserowej, która da ci możliwość pożegnania się z maszynkami czy depilatorami raz na zawsze. W rezultacie można zaoszczędzisz sporo czasu oraz uniknąć kłopotu z podrażnieniem skóry po tradycyjnym goleniu, tzw. zapalenie mieszków włosowych, których objawy są zarówno uciążliwe jak i nieestetyczne.

 

Autor

Prestiż

Decydując się na zabieg depilacji laserowej należy pamiętać, iż jest to proceder seryjny - to znaczy, że należy powtórzyć go kilkakrotnie, a ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie w zależności od obszaru i cech określonych u pacjenta. Zaleca się minimum cztery zabiegi w odstępie czasu wynoszącym około cztery tygodnie. Dzieje się to dlatego, że laser działa na cebulkę włosa w określonej fazie wzrostu. Aby wiązka światła zadziałała na wszystkie cebulki na danym obszarze, należy powtórzyć zabieg, ponieważ w momencie jego wykonywania nie wszystkie włosy są w fazie wzrostu.

Okres wiosenny to idealny moment, a zarazem i ostatni dzwonek jeśli planujesz wyjazd, a chcesz usunąć owłosienie przed urlopem, powinieneś wziąć to pod uwagę, gdyż bezpośrednio przed jak i po zabiegu należy unikać wystawiania depilowanego miejsca na działanie promieni słonecznych. To przeciwwskazanie obejmuje opalanie naturalne i solarium. Przy stosowaniu samoopalaczy oraz opalania natryskowego również należy wstrzymać się od depilacji laserowej. Oprócz unikania słońca koniecznym zaleceniem po zabiegu jest stosowanie kremów z filtrem UVA, UVB o wysokich wskaźnikach ochrony, najlepiej z filtrem 50. Zabiegi depilacji czyli trwałego usunięcia owłosienia, w okresie wiosennym czy letnim, pod warunkiem, że nie planujemy nadmiernej ekspozycji na słońce to idealny moment na skorzystanie z tego rodzaju zabiegów.

W Klinice Zawody wkrótce pojawi się nowy laser do depilacji - Thunder MT. Najnowocześniejsza technologia pozwala na najmniej bolesne i najszybsze usuwanie owłosienia z ciała i twarzy. W odróżnieniu od innych sposobów depilacji, Thunder MT niezwykle precyzyjnie usuwa owłosienie - nawet delikatne, jasne włosy. Posiada duże pole zabiegowe, które sprawia, że zabieg jest o wiele krótszy, niż przy użyciu pozostałych urządzeń. Takim obszarem są na przykład plecy, a to z kolei jest zabieg często wykonywany u mężczyzn. Mężczyźni są wrażliwi na tego rodzaju ból i obawiają się zabiegu depilacji - zupełnie niepotrzebnie. Zabieg depilacji pleców trwa ok 15 minut, a laserThunder MT posiada specjalny system chłodzący, który sprawia, że jest najmniej bolesnym zabiegiem depilacji na rynku. Lasery usuwające nadmierne owłosienie dzielą się na różne rodzaje ze względu na długość emitowanej fali świetlnej. Rodzaje laserów do depilacji to na przykład laser neodymowo - yagowy, laser aleksandrytowy i laser diodowy. Thunder MT jest połączeniem dwóch pierwszych, natomiast w Klinice Zawodny znajduje się również niezastąpiony laser diodowy Vectus. Jest on bezpieczny i bardzo uniwersalny, jeśli chodzi o barwę owłosienia.

Dokonanie depilacji laserowej jest decyzją, która ułatwia codzienne życie i pozwala na zaoszczędzenie czasu. Nie trzeba poświęcać dodatkowych minut pod prysznicem podczas urlopu, żeby usunąć nadmierne owłosienie i nie trzeba ponosić ryzyka wystąpienia podrażnień po goleniu. Aby jednak osiągnąć taki stan rzeczy należy zasięgnąć niezbędnych informacji, a co za tym idzie - zaplanować serię zabiegów w odpowiednim czasie przed wyjazdem wakacyjnym. Potem można już tylko cieszyć się wygodą i urlopem.