Przygotuj stopy na ciepłe dni

Zdrowe i zadbane stopy chętnie odsłaniamy latem. Co zrobić, jeśli po zimie nie wyglądają najlepiej albo, co gorsza sprawiają ból przy każdym kroku? Cuda może zdziałać wizyta u renomowanego podologa. – Nie warto zwlekać, im szybciej zadziałamy, tym lepiej. Już pierwszy zabieg przyniesie ulgę – zapewnia Alicja Żemojtel, właścicielka gabinetu podologicznego Orthopedis.

 

Autor

Prestiż

– Odsłonięcie stóp latem to wyzwanie, bo zima bardzo daje im się we znaki – przyznaje Alicja Żemojtel. – Kiedy chowamy stopy w ciepłym obuwiu, myślimy przede wszystkim o tym, żeby nie było nam zimno. Nie wygląd stóp jest wówczas najważniejszy. Jednak pierwsze wiosenne słońce zmusza nas do spojrzenia na nasze stopy z całkiem innej perspektywy. Chcemy, żeby wyglądały zdrowo i pięknie. Trzeba im w tym pomóc. I to najlepiej jeszcze zanim przyjdzie czas na lekkie, odkryte obuwie. 

Typowe pozimowe problemy to zrogowaciała przesuszona pękająca skóra, przede wszystkim pięt, bolesne modzele i odciski, które udawało się ukryć pod ciepłymi skarpetami oraz bolące wrastające paznokcie – najczęstszy problem pacjentów zgłaszających się do podologa. 

– Już podczas jednego zabiegu można osiągnąć bardzo dużo – podkreśla Alicja Żemojtel. – Oczyścimy skórę, zlikwidujemy odciski, a także przeprowadzimy korektę wrastających paznokci. Nowe, bardzo skuteczne metody, które stosujemy w naszym gabinecie pozwalają osiągnąć natychmiastowy efekt. Gwarantuję, że ból ustąpi od razu. Po korekcie paznokieć zdrowo rośnie, ma prawidłowy kształt i co najważniejsze, zmiana jest trwała – paznokieć w przyszłości będzie rósł prawidłowo. Po zabiegu nie ma przeciwwskazań, żeby paznokcie od razu pomalować. 

Przy okazji wizyty w gabinecie warto wykonać precyzyjne komputerowe badanie stóp. Nowoczesny sprzęt pozwala zbadać nieprawidłowe obciążenia w stopach, koślawość, płaskostopie poprzeczne lub podłużne. Aby skorygować wady, na miejscu wykonywane są indywidualnie wkładki ortopedyczne w unikalnym systemie pozwalającym na ich idealne dopasowanie do stóp oraz obuwia pacjenta. 

– Wykorzystujemy najnowsze technologie i materiały umożliwiające wszelkiego rodzaju korekty – wyjaśnia Alicja Żemojtel. – Wkładki przynoszą ulgę nie tylko stopom, korzystnie wpływają też m.in. na kolana, biodra, miednicę oraz kręgosłup. To, co odczuwamy w stopach ma wpływ na pozostałe części układu ruchu w naszym ciele, dlatego tak ważne jest, aby dobrze zbadać i zdiagnozować problem, z którym przychodzi pacjent. 

Nie trzeba rezygnować z wkładek latem, te najnowsze są niezauważalne nawet w najbardziej odkrytych butach. Profesjonalny podolog potrafi tak wykonać wkładki, żeby były wygodne i dyskretne.

W sandałach też można je ukryć – zapewnia Alicja Żemojtel – Indywidualne, idealne dopasowane wkładki ortopedyczne potrafią zdziałać cuda. Poprawiają komfort w pracy i codziennej aktywności, dają wsparcie w treningu. Nie tylko korygują, ale też działają przeciwbólowo i zmniejszają ryzyko pojawienia się wielu schorzeń w przyszłości. 

Ich działanie doceniają zarówno biznesmeni, sportowcy, amatorki butów na wysokich obcasach, jak i seniorzy, których stopy z powodu wieku i różnych schorzeń potrzebują profesjonalnego wsparcia. Gabinet Orthopedis udziela na wkładki ortopedyczne dwuletniej gwarancji.