Ahoj przygodo!

Przy Yacht Klubie Polski Szczecin rozpoczęły się zajęcia żeglarskie dla dzieci. Młodzi żeglarze już na pierwszych zajęciach, wypłynęli na jezioro Dąbie. To jednak dopiero początek ich wielkiej przygody z pływaniem. 

Autor

Andrzej Kus

– W YKP Szczecin przy ulicy Przestrzennej rozpoczęliśmy sezon żeglarski. Inaugurację połączyliśmy z inauguracją szkółki. Mamy obecnie dwie grupy. Pierwsza z nich pływa na Optymistach. Nazwaliśmy ją więc „Optymiści”. To najmłodsi żeglarze, siedmiolatkowie – opowiada Marcin Raubo, komandor YKP. – Druga natomiast, „Maszoperia”, przeznaczona jest dla młodzieży. Są w niej nastolatkowie do 15 roku życia. Pływają na jachtach kabinowych typu Carina. Nad prawidłowym rozwojem oraz bezpieczeństwem wszystkich początkujących żeglarzy czuwa czterech doświadczonych instruktorów. 

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. We wtorki, popołudniami, adepci żeglarstwa spotykają się na dwie godziny. W soboty natomiast, już we wcześniejszej porze, zajęcia trwają o godzinę dłużej. 

– Już na pierwszych zajęciach dzieciaki wypłynęły na jezioro. Nie była to daleka podróż, ale dla wielu z nich był to dopiero pierwszy kontakt z wodą. Nie chodzi nam o to, by zrobić z nich od razu mistrzów świata. Chcemy zaszczepić w nich pasję do żeglarstwa. By zobaczyli, z jaką wspaniałą rzeczą mogą mieć do czynienia. W planach mamy wyprawy po okolicznych akwenach, zdobywanie sprawności oraz mnóstwo innych wyzwań – opowiada komandor. 

Szkółka żeglarska ma działać przez cały rok. Nie ma mowy o zimowej przerwie. Poza sezonem uczniowie będą brali udział w wielu innych zajęciach. Wspólnie, wraz z instruktorami, udadzą się m.in. na basen.

– Zajęcia odbywają się u nas na marinie. Rodzice, którzy przywożą na nie pociechy, również powinni być zadowoleni. Mają okazję usiąść na ławce czy na trawie i odpocząć na świeżym powietrzu, jednocześnie podziwiając z lądu umiejętności swoich dzieci. Mogą udać się również do restauracji znajdującej się na terenie mariny i stamtąd delektować się widokami – mówi Raubo. 

Ważne jest to, że szkółka żeglarska przeznaczona jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Szczegóły zapisów można uzyskać pod numerem telefonu 601 938 289. 

– Wszystkim młodym adeptom żeglarstwa zapewniamy sprzęt szkoleniowy, opiekę wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, pomieszczenia klubowe, salę wykładową do zajęć teoretycznych, szatnie i toalety. Dysponujemy siedmioma jachtami klasy Optimist, dwoma klasy 420 oraz trzema balastowymi jachtami klasy Carina. Uczymy współpracy, odpowiedzialności, kreatywności, przyjaźni i radości. Propagujemy zdrowy tryb życia. Żeglarstwo jest naszą największą pasją, dlatego wierzymy, że jesteśmy w stanie zaszczepić ją również młodzieży – podsumowuje komandor. 

 

Prestiż  
Czerwiec 2019