„Ubierz” dom w polski design

Lampa na ptasich nogach, modułowe sofy, dywany tkane ręcznie lub dywany z możliwością łatwego czyszczenia, obrazy lokalnego artysty oraz huśtawka zachęcająca do zabawy: to tylko część tego, co można znaleźć w Domokoncept. Miejscu, gdzie króluje domowe ciepło, jakość, a także polski design i ciekawe wzornictwo. Wystarczy wejść do salonu, by się przekonać jak niezwykły jest to projekt.

Autor

Karolina Wysocka

Atmosfera jak w domu

Domokoncept nie jest typowym sklepem meblowym. Wygląda jak duży dom, w którym znajduje się przestrzeń przedpokoju, salonu, jadalni, sypialni oraz strefy biurowej. Meble i dodatki są zaprezentowane w ich naturalnym otoczeniu, dzięki czemu salon meblowy jest przytulny, zachęca do zakupów w miłej atmosferze. Domokoncept to jednak nie tylko przyjazny klimat, ale też miejsce spotkania z nowoczesnym polskim designem i wzornictwem. – To, co wyróżnia salon na rynku szczecińskim, to jakość produktów. Wszystkie zostały zaprojektowane przez polskich projektantów i są wykonywane w krajowych manufakturach lub fabrykach – mówi właściciel salonu, Piotr Organowski. W salonie można znaleźć dzieła znanych marek, np. Aris Concept, Fameg, Comforty, Fargotex czy Paged.

Przedmioty z duszą i charakterem

W salonie można poczuć się jak w domu, dlatego klienci od razu po wejściu kierują się do stołu. Duży, drewniany mebel marki Fameg przyciąga wzrok. – Myślę, że jest to związane z naszą słowiańską kulturą. Życie rodzinne i towarzyskie odbywa się przy stole. To tu rozmawiamy, jemy posiłki, zajmujemy się różnymi sprawami. Dopiero po obejrzeniu stołu, klienci się odwracają, a następnie przyglądają pozostałym meblom – podkreśla pan Piotr. Zdecydowanie jest co podziwiać, bo w Domokoncept można znaleźć wiele niebanalnych przedmiotów. Nie tylko meble, ale też oświetlenie oraz dodatki, a wszystko jednocześnie nietuzinkowe i funkcjonalne. Świetnym przykładem na to są m.in. minimalistyczna huśtawka, która zachęca do ruchu podczas siedzenia, wszechstronna modułowa sofa Tribeca, oryginalne łóżko James z przytulnym wezgłowiem, czy nowoczesne dywany Macieja Zienia, prezentujące piękno marmurów, jak również idealna do dziecięcego pokoju lampa Emu
w skarpetkach – Jakość produktów podkreślają detale, na których można budować estetykę wnętrz – wyjaśnia Piotr Organowski.

Zostań projektantem własnej przestrzeni

Domokoncept zachęca klientów do spojrzenia na wnętrza z innej strony. Produkty prezentowane w salonie pobudzają kreatywność i dają wiele możliwości. – W większości są to meble modułowe. Można je rozbudowywać, różnorodnie ustawiać. Przykładowo od sofy wystarczy odjąć pufę, położyć na niej blat i zrobić z tego stolik. W ten sposób w ciągu paru chwil możemy zmienić aranżację mieszkania – wyjaśnia pan Piotr. Sam chętnie doradza klientom i pomaga im tworzyć wyjątkowe aranżacje. Ma w tym spore doświadczenie, bo w branży pracuje ponad dwadzieścia lat, a impulsem do stworzenia salonu była własna potrzeba: wraz żoną szukał przedmiotów, odpowiadających ich estetyce, innych niż te, które można zobaczyć w lokalnych sklepach. – Wszyscy zasługujemy na to, by otaczać się ładnymi przedmiotami – podkreśla właściciel Domokoncept.

Prestiż  
Czerwiec 2019