Moda dla świadomych kobiet

Aleksandra Marczewska urodziła się w Szczecinie, ale kilkanaście ostatnich lat spędziła w Warszawie, pracując w dużych firmach odzieżowych. Odpowiadała ze realizację budżetów, planowanie i sprzedaż polskich marek modowych. – Tam nauczyłam się wszystkiego o tej kapryśnej branży – podkreśla. Po latach spędzonych w korporacyjnych strukturach postanowiła pójść własną drogą, by zacząć realizować marzenie o swojej marce modowej. Tak powstało NOLOGO, stworzone z pasji do mody, świata i ludzi.

Autor

Karolina Wysocka

Odpowiedź na szybką modę i konsumpcjonizm 

NOLOGO przeciwstawia się nurtowi „wczoraj w sklepie, jutro na wysypisku śmieci”, gdyż tak w wielkim skrócie można opisać fast fashion, czyli większość ubrań na rynku. Szybka moda, mimo że szyta według najnowszych trendów, jest produkowana tanim kosztem. Ubrania z niskiej jakości materiałów szybko się niszczą, stają niepotrzebne, a ostatecznie zamieniają w śmieci.  NOLOGO jest odpowiedzią dla pań, które w swojej szafie nie gromadzą stosu rzeczy, przybywających z sezonu na sezon. Marka proponuje kobietom ubrania dobrej jakości, służące im przez lata. – Dla mnie moda to nie tylko aktualne trendy i sezonowe nowości, ale przede wszystkim ponadczasowy styl, klasa i dobre samopoczucie – mówi Aleksandra, po czym dodaje: – Ubranie powinno nas ubierać, nie przebierać. Zależy mi na tym, żeby każda kobieta ubrana w NOLOGO czuła się pięknie i swobodnie.

W swoich autorskich kolekcjach Ola stawia na kosmopolityczny minimalizm w klasycznym wydaniu oraz wspomniane materiały wysokiej jakości. – Moje kolekcje powstają w Polsce, w małej pracowni krawieckiej. Tkaniny i dodatki wybieram
u najlepszych włoskich dostawców. Sprowadzam je z dobrych hurtowni, które dostarczają materiały dla znanych marek luksusowych – zapewnia.

Mniej znaczy więcej

Aleksandra przygotowuje swoje kolekcje, kierując się zasadami szafy kapsułowej. Stawia na uniwersalne monochromatyczne kolory, pasujące niemal do wszystkiego, z których można zbudować szereg sylwetek na różne okazje. –  Wszystkie ubrania NOLOGO połączysz ze sobą, mając pewność, że stworzą harmonijną stylizację. Każdą sukienkę marki można założyć na wiele okazji oraz wiele sposobów. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, biżuterię, buty i gotowe. W szpilkach pójdziesz na eleganckie wyjście, a w butach sportowych na spacer po ulicach miasta. Dodatkowo, moje ubrania powstają w większości z naturalnych dzianin i nie wymagają prasowania. Wyjmujesz je z walizki po długim locie, wrzucasz na siebie i od razu biegniesz dalej – mówi z uśmiechem Ola. 

W NOLOGO każda kobieta znajdzie coś dla siebie. To niewielkie kolekcje, ale odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających klientek. Sukienki, bluzki, spodnie, spódnice, a nawet torby i akcesoria dostępne są na stronie sklepu internetowego:
www.nologostore.pl. Aleksandra prowadzi również doradztwo i szkolenia. Pracuje z kobietami indywidualnie, przeprowadza przeglądy szafy, dobiera paniom ubrania do sylwetki. Doradza co łączyć, a czego absolutnie nie robić. Podpowiada swoim klientkom, jak skomponować dobrą garderobę, czym kierować się przy zakupach, a także jak odróżnić ubrania gorszej jakości od perełek, które będę służyły przez wiele sezonów. 

Obecnie Ola przygotowuje w Szczecinie showroom dla pań, wkrótce będzie też dostępny jej blog z poradami. Planuje wrócić w rodzinne strony, działać na lokalnym rynku. – Widzę, że Szczecin przeżywa renesans i pojawia się mnóstwo możliwości – podkreśla Aleksandra.

 

 
 
Aleksandra Marczewska

+48 500 008 404
www.nologofashion.com

Prestiż  
Czerwiec 2019