Ekspresowa sylwetka na lato

Jeśli tytuł artykułu przykuł Twoją uwagę, wiemy, czego poszukujesz. Dieta i ćwiczenia czasami zawodzą, ale istnieje jeszcze jeden sposób – medycyna estetyczna. Ekspresowa sylwetka na lato to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny - co radzi lekarz?

Autor

Prestiż

Nawadnianie organizmu, zdrowa i odpowiednia dieta, aktywność fizyczna - o to powinien dbać każdy bez względu na to, czy chce zrzucić kilka zbędnych kilogramów czy nie. Medycyna estetyczna może jednak wspomóc w uzyskaniu upragnionej sylwetki. Jeśli z uporem maniaka testujesz kolejną dietę, a obwód problematycznych okolic ciała nie zmienia się - mamy kilka propozycji. Sposobem na utratę zbędnych kilogramów bądź redukcji tkanki tłuszczowej nie powinno być coś, co jest ekspresowe, tylko przede wszystkim zdrowe. Najlepszy efekt uzyskuje się wtedy, gdy ktoś obserwuje, czy któryś z powyższych procesów odbywa się w zgodzie z organizmem, a najlepiej gdy tą osobą jest lekarz. W świecie medycyny estetycznej istnieją pewne rozwiązania dotyczące tej kwestii, a dynamiczny rozwój technologiczny pozwala na uzyskanie efektów nawet po jednym zabiegu.

Nowością na rynku jest rewolucyjne urządzenie ONDA, wykorzystujące technologię Coolwaves. Onda prowadzi do redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, cellulitu, modeluje i wyszczupla sylwetkę, a także ujędrnia skórę. Jest to świetna opcja dla osób zmagających się z tendencją do kumulowania tkanki tłuszczowej w określonych miejscach: brzuchu, boczkach, udach, pod ramionami. ONDA doskonale radzi sobie również z tak zwaną „pomarańczową skórką”, czyli cellulitem - działa zarówno na płytkiej, jak i głębokiej powierzchni, dając gwarancję rezultatu.

Technologia Coolwaves opiera się na działaniu unikalnych mikrofal, które w selektywny sposób docierają do tkanki tłuszczowej umożliwiając jej redukcję, bez ryzyka uszkodzenia otaczających tkanek. Mikrofale Coolwaves powodują rozbicie komórek tłuszczowych, a następnie ich usunięcie w naturalnie zachodzących w każdym organizmie procesach metabolicznych, dlatego bardzo ważne jest nawadnianie organizmu po zabiegu. Urządzenie prowadzi do skurczu włókien kolagenowych stymulując syntezę kolagenu, a tym samym prowadząc do ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Zatem to oznacza, że zabieg z wykorzystaniem ONDY jest nieinwazyjny i bezpieczny. Dodatkowy komfort zapewnia wbudowany system chłodzenia kontaktowego. Najlepsza wiadomość jest taka, że to nowoczesne urządzenie jest już dostępne w Klinice Zawodny.

Doskonale radzącym sobie z tłuszczem urządzeniem jest także dostępny w Klinice Accent Prime. To urządzenie przeznaczone do nieinwazyjnego modelowania sylwetki oraz ujędrnienia skóry twarzy i ciała. Jego wyjątkową właściwością jest połączenia unipolarnej fali radiowej RF oraz innowacyjnej opatentowanej technologii trzech typów ultradźwięków. Mianowicie: Accent Prime pracuje z wykorzystaniem zimnych i ciepłych ultradźwięków, a także na ich równoczesnym połączeniu. „Zimne ultradźwięki” działają selektywnie na komórki tłuszczowe i nie naruszają otaczających je tkanek. Emitowane ultradźwięki wibrują i tym samym niszczą błonę komórek tłuszczowych, co z kolei powoduje ich sukcesywny rozpad oraz uwolnienie nagromadzonego tłuszczu, który w kolejnym kroku jest wydalany z organizmu. Przy zastosowaniu zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Accent Prime należy również zadbać o odpowiednie nawodnienie w dniach następujących po zabiegu. Accent Prime stosuje również technologię tzw. „ciepłych ultradźwięków”, które generują skompresowaną falę ultradźwiękową wywołującą zjawisko kawitacji, czyli niszczenia lokalnych depozytów tłuszczu podwyższoną temperaturą. Z urządzeniem Accent Prime można pracować albo „ciepłymi” albo „zimnymi” ultradźwiękami. Istnieje również możliwość łączenia obu technologii, to zaś zwiększa efektywność zabiegu. Połączenie obu technologii oraz wszystkich parametrów zabiegu ma natomiast wpływ na szybsze osiągnięcie rezultatów.

Bardzo popularną metodą modelowania sylwetki w naszej Klinice jest również Endermologia. Metoda Endermologie® to niezwykle skuteczny i nieinwazyjny endomasaż tkanki łącznej i mięśniowej o szerokim zastosowaniu:

– estetycznym (ujędrnianie skóry, zabiegi antycellulitowe, zabiegi wyszczuplające),

– sportowym (przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł),

– terapeutycznym (drenaż limfatyczny, regeneracja powysiłkowa, wspomaganie leczenia uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien).

Posiadamy w Klinice dwa urządzenia tego rodzaju: do endermologii medycznej i najnowocześniejszej endermologii Alliance. Są to urządzenia niezwykle skuteczne w wyszczuplaniu ciała i pobudzaniu właściwego krążenia. Masaż Endermologie® ma szerokie zastosowanie medyczne, ponieważ także wspomaga organizm w usuwaniu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, leczeniu obrzęków, leczeniu blizn, oparzeń, regeneracji skóry po operacjach, leczeniu zwłóknienia tkanki (np. po długotrwałym unieruchomieniu), niewydolności żylnej, leczenia bólów mięśniowych, a także regeneracji tkanki po operacjach plastycznych (np. liposukcji). Medycyna estetyczna oferuje pełen wachlarz możliwości w kwestii uzyskania wymarzonej sylwetki. Postęp technologiczny pozwala na osiągnięcie coraz szybszych i coraz bardziej spektakularnych efektów. W pogoni za upragnionym wyglądem nie należy jednak zapominać o rozsądku – ważne, aby tak istotne postanowienia, jak utrata wagi w szybkim czasie, odbywały się pod okiem specjalisty
i przebiegały w zgodzie z organizmem.

 

Prestiż  
Czerwiec 2019