Hotel jak ekskluzywny jacht

Piękna plaża, błękitny bezkres morza, szereg atrakcji dla wypoczywających i wyjątkowy hotel przypominający jacht… Brzmi jak marzenie? Położony nad samym Bałtykiem Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje przeszedł generalną renowację i od niedawna, nawiązuje do statku nie tylko zewnętrzną architekturą, ale też wystrojem.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Hotel zapewnia komfortowy pobyt zarówno dla całych rodzin, jak również gości poszukujących spokojnej przystani w tętniącym życiem kurorcie. Teraz, gdy przeszedł metamorfozę, jeszcze bardziej zachęca do odwiedzin. W połowie czerwca, podczas letniego przyjęcia, zaprezentował swoje odmienione oblicze i musimy przyznać, że był to niezapomniany rejs, który odkrył to miejsce na nowo.

Z Vienna House w piękny rejs 

15 czerwca hotel świętował zakończenie renowacji. Ponad 150 gości doskonale bawiło się do późnych godzin nocnych przy muzyce na żywo, orzeźwiających napojach oraz daniach z owocami morza w roli głównej. Zabawa trwała długo, bo zdecydowanie było, co świętować. Hotel otwiera swoje podwoje z nową energią oraz pięknie odświeżonym wnętrzem.

– Pierwszy kwartał tego roku był okresem pełnym wyzwań i jestem niezwykle dumna z tego, że wspólnymi siłami udało nam się zakończyć tę renowację zgodnie z planem. Vienna House od ponad 25 lat jest znakiem rozpoznawalnym Międzyzdrojów. Po tej renowacji z pewnością utrzyma pozycję lidera – powiedziała w trakcie imprezy Monika Kowalska, dyrektor generalna Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. – Ten kultowy hotel, teraz będzie jeszcze bardziej rozpoznawalny. Stał się właśnie wyrafinowaną przystanią dla całych rodzin oraz osób, które poszukują relaksu i nadmorskiego odpoczynku – dodał Martin Ykema, COO Vienna House. 

Serce morza bije w Międzyzdrojach

Obiekt od lat jest nierozerwalnie związany z morzem, ale teraz jest to jeszcze bliższa więź. Zlokalizowany w sercu nadmorskiego kurortu, oferuje bezpośrednie zejście na piaszczystą plażę oraz widok na fale Bałtyku z każdego odnowionego pokoju. – Teraz witamy gości w morskim stylu: drewniana recepcja, ściany i akcesoria w morskiej tonacji, a do tego kotwice i liny żeglarskie. Jak prawdziwy statek wycieczkowy, Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje zapewnia gościom wszystkie usługi, jakie są potrzebne do kompleksowego odpoczynku nad morzem: również w trakcie firmowego spotkania integracyjnego czy wesela – podkreśla Monika Kowalska. 

Hotel rozbudował też ofertę skierowaną do rodzin z dziećmi. – Rodziny z dziećmi to nasi bardzo ważni goście. Pamiętamy też o tych, którzy przyjeżdżają do nas, aby się wyciszyć i zrelaksować. Nasz hotel jest miejscem, w którym dorośli bawią się równie dobrze, jak najmłodsi – dodaje pani Monika.

 

Pod banderą morskich opowieści

Obiekt czerpie inspiracje z nadmorskich historii, co doskonale widać w wystroju wnętrz. Mosiężne wykończenia oraz kryształowe żyrandole, w połączeniu z dużą ilością naturalnego drewna oraz meblami o wakacyjnym charakterze, jak np. wiszącymi krzesłami czy mobilnymi regałami, nadają wnętrzom charakteru ekskluzywnego jachtu. Co więcej, wystrój wszystkich 192 pokoi jest również inspirowany morzem: drewniany zagłówek, okrągłe lustro niczym bulaj, koło ratunkowe na ścianie, a do tego błękit Bałtyku za oknem, dają wrażenie bycia w kajucie na statku.

 

Uczta zmysłów z błękitną falą

Morski klimat widać nie tylko w architekturze i wystroju wnętrz, ale też ofercie gastronomicznej oraz usługowej. Część restauracyjna w kształcie statku, piracka zastawa dla najmłodszych, lustrzane bulaje i karta dań pełna ryb oraz darów morza – Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje nie tylko oferuje ucztę dla oczu, ale też podniebień gości. Na miejscu jest kącik zabaw dla dzieci, czyli sala przygód Capitan Nemo, z żeglarskimi linami do wspinania się i dekoracyjną amfibią.

W okresie wakacyjnym goście mogą skorzystać z weekendowych animacji dla najmłodszych. Ale to nie wszystko. Hotel wyposażony jest też w bogatą przestrzeń dla rekreacji, rozrywki oraz wypoczynku. Baseny zewnętrzny i wewnętrzny z brodzikiem zachęcają do wodnych zabaw. Szeroka oferta masaży i sauny w strefie relaksu pozwalają na głęboki odpoczynek dorosłym. Z kolei, kręgielnia oraz dyskoteka oferują rozrywkę w długie letnie wieczory. – Goście doceniają spójny charakter hotelu i nowoczesne wnętrza – dodaje z uśmiechem Monika Kowalska.

Morze wzywa gwiazdy

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje to hotel gwiazd. Co roku, na początku lipca do Międzyzdrojów przyjeżdżają polscy artyści, by wziąć udział w Festiwalu Gwiazd. W hotelu odbywają się liczne spotkania autorskie i przedstawienia teatralne. Artyści odpoczywają zaś i integrują się w komfortowych warunkach. Gwiazdami hotelu są też młode pary, które korzystają z oferty weselnej obiektu. Dzięki dogodnemu położeniu nad samym morzem, proponuje ceremonie zaślubin na plaży. W ofercie ma też weselne imprezy na tarasie restauracji oraz we wnętrzach odnowionych sal konferencyjnych. Te ostatnie to przestrzeń idealna na wydarzenia integracyjne. Centrum konferencyjne hotelu to aż 5 sal, które mogą pomieścić nawet 750 osób! Wraz z dużym foyer to przestrzeń mająca 650 m2

Po renowacji, dodatkowo pojawił się nowy sprzęt multimedialny, a także stoły i wygodne krzesła. To wszystko sprawia, że hotel to również doskonałe miejsce dla gości biznesowych. Obiekt często organizuje imprezy integracyjne dla firm z całej Polski.

 
VIENNA HOUSE AMBER BALTIC MIEDZYZDROJE
Promenada Gwiazd 1
Miedzyzdroje,
7( 128)
Lipiec'19
gajda