Jubileusz firmy „Siemaszko” – 25 lat dla Szczecina

Rzetelność od początku była naszą naczelną dewizą. Chcieliśmy budować solidnie. Zdobywać rynek z podniesioną głową. Klienci to docenili – zdaniem Lesława Siemaszko to recepta na sukces. Bardzo skuteczna. Kierowana przez niego firma deweloperska „Siemaszko” obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Jest jedną z czołowych marek Pomorza Zachodniego. Srebrny jubileusz to okazja do przypomnienia dorobku firmy.

Autor

prestiz

– Zaczynaliśmy w skromnym kontenerze ustawionym na placu budowy – wspomina Lesław Siemaszko. – Te pionierskie czasy były wspaniałe i straszne jednocześnie. Gdy je wspominam dziś, z obecnym doświadczeniem, to mam wątpliwości, czy miałbym odwagę znów zrobić to samo. 

Zakład budowlany „Siemaszko” powstał w 1994 roku, Polska była w okresie transformacji ustrojowej, wolny rynek dopiero raczkował. Zarejestrowana w mieszkaniu Lesława Siemaszki firma budowlana podbój Szczecina zaczęła od pierwszego budynku przy ul. Warcisława. Ta budowa była sprawdzianem. Ukończona z sukcesem dodała firmie skrzydeł. 

Dynamiczny rozwój

Potem była m.in. budowa osiedla przy ul. Duńskiej, coraz większy rozmach i śmielsze plany. Po jedynym zaciągniętym na początku działalności kredycie Lesław Siemaszko obiecuje sobie już nigdy więcej nie wspierać się pożyczkami bankowymi. I to mu się udaje. Rozwija firmę dynamicznie, przewiduje kryzysy, potrafi gromadzić kapitał, wyszukuje najlepsze tereny pod inwestycje i sam zarządza firmą, bez wspólników. To jego zdaniem pozwoliło uniknąć najtrudniejszych raf. Brał odpowiedzialność za wszystkie decyzje. „Siemaszko” słynie z doskonałych lokalizacji swoich inwestycji i najnowocześniejszej technologii budowy. Wykorzystuje najlepsze materiały, stolarka okienna zawsze drewniana, od lat trzyszybowa, spełniająca najwyższe normy. 

– Jako pierwsi w Szczecinie wprowadziliśmy też zamknięty bankowy rachunek powierniczy, najbezpieczniejszy dla klientów – podkreśla Lesław Siemaszko. – W 2017 r. równolegle budowaliśmy około tysiąca mieszkań na ośmiu osiedlach. A rok później oddaliśmy do użytku osiedle Polonia przy al. Powstańców Wielkopolskich, gdzie teraz mieści się nasza siedziba. 

Inne realizacje to m.in. os. Pod Gwiazdami na Pogodnie, ekskluzywna Rezydencja Pogodno przy Parku Kasprowicza, stylowe Nowe Forty, budynki przy ul. Królewicza Kazimierza, Polskich Marynarzy, Hrubieszowskiej, Kasprzaka, Kukułeczki, Szybowcowej, Ks. Bogusława X. W sumie ponad 3,5 tysiąca mieszkań i 100 domów jednorodzinnych. W budowie są osiedla przy al. Powstańców Wielkopolskich oraz al. Piastów, rusza rewitalizacja zabytkowej kamienicy przy ul. Malczewskiego i inwestycja przy ul. Księżnej Salomei. Wkrótce też rozpocznie się przełomowa dla Szczecina realizacja - ekskluzywna zabudowa apartamentowa nad samą Odrą przy Bulwarze Elbląskim wraz z budową przystani jachtowej.

Prestiżowe nagrody

Szczecińska firma jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Na koncie ma tak zaszczytne tytuły jak: „Lider Polskiego Budownictwa”, godło „Jakość Roku” oraz najwyższy branżowy laur – „Platynowego Orła Polskiego Budownictwa” przyznawanego przedsiębiorstwom, które budują nowocześnie i bezpiecznie oraz stanowią wzór dobrego zarządzania na polskim rynku budowlanym. Firma została wyróżniona „Diamentem Forbesa” dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, a sam Lesław Siemaszko został uznany osobowością biznesu i uhonorowany „Perłą Biznesu”.

Lesław Siemaszko chętnie angażuje się również w wydarzenia charytatywne oraz kulturalne. Za zaangażowanie dla kultury Szczecina został dwukrotnie nagrodzony tytułem „Mecenasa Kultury Szczecina”. W tym roku dzięki mecenatowi Lesława Siemaszki wystąpi w naszym mieście światowej sławy wirtuoz harfy Xavier de Maistre. Niezwykły koncert odbędzie się w listopadzie w szczecińskiej filharmonii.

 
Siemaszko
al.Powstańców Wlkp. 81A
Szczecin

tel.: 91 422 16 51 52, tel./fax: 91 484 97 60
biuro@siemaszko.pl
www.siemaszko.pl

7( 128)
Lipiec'19