Nadmorska elegancja

Architektura nadmorska jest wymagająca. Eleganckie rezydencje w wypoczynkowych miasteczkach muszą być wkomponowane w naturalne otoczenie, a jednocześnie współgrać z okoliczną zabudową. Jedną z takich perełek w Międzyzdrojach, ma szansę stać się najnowszy projekt biura IDS Architekci.

Autor

Karolina Wysocka

Architekci szukali inspiracji do jego stworzenia w historii nadmorskich miejscowości. Przy projektowaniu ważny był dla nich kontekst miejsca oraz relacja budynku z otaczającą go przestrzenią. – Architektura nie jest stricte nowoczesna, nawiązuje do przedwojennej zabudowy XIX-wiecznych pensjonatów nadmorskich. Wykorzystaliśmy typowe dla nich detale. Można powiedzieć, że elewacja apartamentowca jest współczesną interpretacją dawnej zabudowy – wyjaśnia architekt Katarzyna Sawicz. 

Budynek powstaje przy ulicy Bohaterów Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży i molo. Będzie to wysokiej klasy apartamentowiec z komfortowymi rozwiązaniami. Znajdą się w nim lokale o powierzchni od 35 do 120 m2. Każde mieszkanie zostanie wyposażone w balkon. Większość będzie miała widok na morze, inne na zabudowę miasteczka. – Najbardziej atrakcyjne zlokalizowane zostaną na ostatniej kondygnacji budynku. Będzie można podziwiać z nich zarówno wschody jak i zachody słońca - podkreśla Katarzyna Sawicz.  

Zaprojektowano sześć kondygnacji nadziemnych oraz dwie podziemne. Co więcej, na każdej klatce schodowej znajdą się dwie windy. – partamentowiec zostanie w całości podpiwniczony. W kondygnacjach podziemnych zostaną zlokalizowane hale garażowe oraz funkcjonujące przez cały rok SPA z częścią basenową, relaksacyjną oraz gabinetami zabiegowymi - mówi architekt. W parterze zostały zaprojektowane lokale handlowo-usługowe, w tym gastronomiczne z niezależnymi wejściami. Każdy z nich posiada możliwość zaaranżowania zadaszonego ogródka przy wejściu. 

 
 
IDS Architekci Sp. z o.o.
ul. Targ Rybny 2
Szczecin

tel/fax: 91 484 30 56
www.idsarchitekci.pl

7( 128)
Lipiec'19
gajda