Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Witam. Panie doktorze w tym roku skończę  45 lat i chciałabym zadbać o swoją skórę  twarzy, poprawić jej jędrność i wygładzić zmarszczki. Od kilku lat systematycznie korzystam z zabiegów przy użyciu fali radiowej i ultradźwięków, lecz tym razem zastanawiam się nad laseroterapią. Czy mogę poddać się takim zabiegom w okresie letnim? Pozdrawiam, Dorota. 

Pani Doroto, dotychczas okres letni był czasem, w którym zabiegi laserowe były przeciwwskazane, lecz nowością na światowym rynku medycyny estetycznej są lasery frakcyjne pikosekundowe, które pozwalają zastosować taką terapię również latem. W odróżnieniu od klasycznych laserów dotychczas używanych impulsy pikosekundowe powodują zmiany fotomechaniczne głęboko w skórze. Takie oddziaływanie powoduje nawet  5-krotnie większe zagęszczenie skóry i znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji, nawet do jednego dnia w porównaniu do tradycyjnej laseroterapii. Wywołane działaniem lasera mikrouszkodzenia powodują samoistną, naturalną, trwałą poprawę stanu skóry, poprzez regenerację kolagenu, następującą stopniowo przez okres kilku miesięcy po zabiegu. W naszej Klinice posiadamy dwa tego typu lasery PicoSure by Cynosure i Enlighten III by Cutera, co pozwala nam na indywidualne podejście do problemu każdego pacjenta oraz tworzenie autorskich metod łączonych.

Dzień dobry. Ostatnio w mediach społecznościowych natknęłam się na informacje dotyczące wyszczuplania łydek przy pomocy botoksu. Przez znaczny okres swojego życia uprawiałam sport, co z pewnością wpłynęło na to, że dziś moje nogi, w szczególności łydki, wyglądają bardzo masywnie i niekobieco mimo niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej. Na czym właściwie polega zabieg i czy można go wykonać w Państwa Klinice? Pozdrawiam serdecznie, Gabrysia (34l.)

Toksyna botulinowa jest jedną z najczęściej stosowanych substancji w gabinetach medycyny estetycznej. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń pomiędzy zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami. Najczęściej botoks znajduje zastosowanie w terapiach przeciwstarzeniowych. Nie każdy jednak wie, że substancja ta ma również szereg innych zastosowań, wśród których znajduje się właśnie modelowanie nadmiernie umięśnionych łydek. Głównym zadaniem zabiegu z wykorzystaniem botoksu jest rozluźnienie i rozkurczenie mięsni, co finalnie sprawia, że łydki odzyskują smukłe kształty. Procedura zabiegowa polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w kilku – kilkunastu miejscach, a efekt obserwuje się po około 3-6 miesiącach. Czas utrzymywania się efektów jest kwestią indywidualną. W odpowiedzi na Pani ostatnie pytanie – oczywiście, na zabieg można umówić się do Kliniki Zawodny.  Zachęcam również do zapoznania się ze zdjęciami imponujących efektów, które udało się uzyskać u naszych pacjentów. Pozdrawiam.

 
7( 128)
Lipiec'19