Nie taki tłuszcz straszny

Nikt nie lubi nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak gdyby wybór leżał pomiędzy brakiem tłuszczu, a brakiem sińców pod oczami? Być może jeszcze w tej chwili, podczas czytania tego zdania, zależność pomiędzy nimi wydaje się nieznaczna, ale po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz mieć wątpliwości, że tłuszcz nie tylko nie jest taki straszny - a wręcz jest naszym przyjacielem, przynajmniej dla nowoczesnej medycyny estetycznej.

Autor

prestiz

Wypełnianie zmarszczek, bruzd i innych okolic twarzy lub ciała to powszechnie znany zabieg. Najczęściej rozpoznawanym przez pacjentów wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w ciele człowieka i zgodna z właściwościami ludzkiego organizmu. Jednak nowoczesna medycyna estetyczna coraz częściej skłania się ku wykorzystywaniu autologicznego przeszczepu tłuszczu i jest to możliwe do wykonania w wykwalifikowanych klinikach i gabinetach.

Korzyści płynące z wypełnienia dokonywanego własnym tłuszczem są liczne. Nie należy bowiem zapominać, że aby zastosować tłuszcz jako wypełnienie, najpierw trzeba go pobrać, a to oznacza, że jest to także, w pewnym sensie, znana niemal każdemu – liposukcja. Zabieg polegający na przeszczepie tłuszczu, czyli jego pobraniu, a potem podaniu w inne miejsce to lipotransfer.

W tradycyjnie rozumianej liposukcji tkanka tłuszczowa jest pobierana z organizmu, a to modeluje sylwetkę i prowadzi do wyszczuplenia ciała. Zatem - atutami lipotransferu są takie efekty jak:

  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • wypełnienie obszarów charakteryzujących się ubytkami bądź spadkiem objętości
  • regeneracja komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu

Nowe możliwości jakie oferuje transplantacja własnego tłuszczu to szansa na wolumetrię, modelowanie oraz korektę twarzy i ciała. Przeprowadzenie takiego zabiegu oczywiście wymaga konsultacji z lekarzem i wyboru kliniki z odpowiednimi specjalistami i zapleczem technologicznym. Jednak należy pamiętać, że wybór tego sposobu to dobra inwestycja.

Własny tłuszcz jest bowiem substancją zupełnie naturalną i znajomą dla całego naszego organizmu. Jego transplantacja w odpowiedniej klinice jest bezpieczna, a nasze ciało zapewnia prawie nieograniczone możliwości jego pobierania. Najczęściej tkankę tłuszczową pobiera się z: brzucha, boczków oraz ud. Przy tym zabiegu nie jest również konieczne znieczulenie anestezjologiczne. Obszarami poddanymi znieczuleniu miejscowemu jest obszar pobierania tkanki tłuszczowej oraz obszar jego podania, a Pacjent zachowuje świadomość podczas zabiegu. Ponadto w pobranym materiale oprócz tłuszczu znajdują się także komórki macierzyste, które przyśpieszają regenerację i odżywiają obszar, w który są następnie podawane.

Przeszczep tłuszczu zalecany jest dla osób, które mają ubytki tkanek, na przykład po wypadkach, ale również dla osób z głębokimi bruzdami, bliznami oraz widoczną utratą objętości i elastyczności twarzy i ciała. W Klinice Zawodny wykonujemy nie tylko drobne przeszczepy tłuszczu, ale także transplantacje w większe obszary ciała. Lipofillingu można zatem dokonać w okolicę zwaną „doliną łez”, a skutek to odświeżenie, odmłodzenie wyglądu i redukcja sinych miejsc pod oczami.

W Klinice Zawodny oferujemy również możliwość przeszczepienia tkanki tłuszczowej w piersi i pośladki. Jest to zabieg znacznie ujędrniający, wyrównujący kształt i modelujący wybrany obszar. Posiadamy specjalistów z długoletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, a odpowiednie urządzenia zapewniają Pacjentowi bezpieczeństwo i krótki czas trwania zabiegu. Dodatkowo przez lata stworzyliśmy serię zabiegów towarzyszących transplantacji tłuszczu, które wspomagają regenerację i prawidłowe funkcjonowanie tkanek.

Zastosowanie własnego tłuszczu w medycynie estetycznej niesie za sobą wiele możliwości. a lipofilling to zabieg nie tylko bezpieczny, ale także wymagający krótkiego okresu rekonwalescencji. Przeszczep tkanki tłuszczowej pozwala na korektę defektów, uzupełnienie brakującej objętości i zapobieganie efektom procesów starzenia się. To prowadzi natomiast do wniosku, że tłuszcz to tkanka pełna możliwości, a w odpowiednich rękach dająca wspaniałe efekty i wiele satysfakcji.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

7( 128)
Lipiec'19
gajda