Studiuj i ucz się w Szczecinie!

Zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać? Nie wiesz, która uczelnia lub szkoła policealna byłaby dla ciebie najlepsza? Rozważasz studia podyplomowe? A może chcesz doradzić bliskiej osobie, jaki kierunek wybrać, aby zdobyć dobrze płatny zawód? Jeśli nurtuje cię choć jedno z tych pytań – spieszymy z pomocą. Uniwersytet Szczeciński na rok 2019/2020 przygotował 72 kierunki, w tym sześć nowych: bałtyckie studia kulturowe, menadżer dziedzictwa kulturowego, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna, familiologia, a także management instytucji publicznych i public relations. Akademia Morska także odświeżyła swoją ofertę. Co ciekawego można znaleźć na szczecińskich uczelniach? Poniżej krótki przegląd najbardziej interesujących ofert naszych ośrodków edukacyjnych.

Wyższa Szkoła Bankowa, postaw na sprawny marketing

WSB w Szczecinie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i rynku pracy, stale rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną. Od kolejnego roku akademickiego zaprasza na Marketing i sprzedaż, Employerbranding oraz nowości na studiach II stopnia. Pierwszy z kierunków znalazł się w ofercie studiów licencjackich. Na Marketingu i sprzedaży wykłady poprowadzą eksperci z branży, a studenci poznają m.in. programy monitorujące działania w Internecie. Wśród specjalności jest np. Content marketing, czyli tworzenie treści marketingowych, e-handel oraz sprzedaż w nowych mediach. Employerbranding, z kolei, to kierunek studiów podyplomowych. Wśród wykładowców jest znany ekspert z branży – Paweł Tkaczyk. Absolwent kierunku będzie wiedział m.in. jak budować i zarządzać wizerunkiem firmy. Warto zaznaczyć, że zostanie słuchaczem studiów podyplomowych w WSB jest możliwe po ukończeniu studiów I stopnia, co oznacza, że nie jest koniecznie posiadanie dyplomu magistra! Absolwentom wszystkich uczelni, którzy planują kontynuację nauki na studiach magisterskich, WSB oferuje dwa nowe kierunki. Pierwszym są Finanse i Rachunkowość, a drugim – Logistyka. Uczelnia, prócz wspomnianej oferty, zaprasza też m.in. na kierunki on-line oraz anglojęzyczne.

Więcej na stronie internetowej: www.wsb.pl/szczecin/.

Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie, zostań dyplomowanym specjalistą

WSTE oferuje m.in. kształcenie specjalistyczne dla osób z maturą i bez matury, które jest alternatywą dla szkół policealnych! W ofercie uczelni jest: Specjalista dyplomowany – Budowa i eksploatacja pojazdów samochodowych, Specjalista dyplomowany – Elektronik pojazdów samochodowych oraz Specjalista dyplomowany – Spedytor. Oferta jest skierowana dla osób, które szybko chcą zdobyć zawód (tylko 3 lub 4 semestry nauki) albo myślą o tym, by się przekwalifikować. Budowa i eksploatacja pojazdów samochodowych przygotowuje absolwentów do wykonywania zadań w zakresie diagnozowania stanu technicznego, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Elektronik pojazdów samochodowych potrafi dokonać diagnostyki i naprawy elektrycznych i elektronicznych układów sterowania w pojazdach, w tym układów wbudowanych. Spedytor będzie natomiast przygotowany do planowania, organizowania oraz dokumentowania procesów transportowych i monitorowaniem przebiegu procesów logistycznych. Co ciekawe, w chwili przyjęcia na kształcenie specjalistyczne nie jest wymagana matura, ale w przypadku dostarczenia dokumentu dojrzałości w trakcie trwania nauki, słuchacz otrzymuje świadectwo dyplomowanego specjalisty. Absolwent może kontynuować naukę na studiach pierwszego stopnia. Nie zapominajmy także, że uczelnia od 18 lat kształci inżynierów na kierunku Transport.

Więcej na stronie internetowej: www.wste.szczecin.pl.

 

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, IT bez tajemnic

W Collegium Balticum można studiować Informatykę, Bezpieczeństwo wewnętrzne czy Pedagogikę. W przygotowaniu są kolejne kierunki,
w tym: Kosmetologia, Fizjoterapia, Dietetyka czy Psychologia w biznesie. Dużymi atutami uczelni są kontakt z czynnymi zawodowo ekspertami, przejrzyste warunki studiowania oraz atrakcyjne czesne. Uczelnia kształci stacjonarnie i niestacjonarnie na studiach I i II stopnia, jednolitych magisterskich oraz inżynierskich i podyplomowych. Warto zaznaczyć, że Collegium Balticum duży nacisk kładzie na Informatykę. Kierunek stale się rozwija. Programy nauczania niemal natychmiast są dostosowywane do dynamiki zmian gospodarczych, a więc wymogów rynku pracy. – Wielu studentów kończy marzenia o zawodzie po pierwszym semestrze, czy roku studiowania na uczelni publicznej, bo nie radzi sobie z przedmiotami ścisłymi wykładanym w sposób akademicki, nieprzyjazny, niepraktyczny. Choć mogą być świetnymi programistami lub grafikami i mają doskonałą wiedzę praktyczną w obszarze IT, rezygnują, a szkoda. W CB studenci nie muszą uczyć się rzeczy, które często są drugorzędne do wykonywania wymarzonego zawodu – podkreślają specjaliści z uczelni.

Więcej na stronie internetowej: www.cb.szczecin.pl.

Akademia Sztuki w Szczecinie, połącz najnowsze technologie i sztukę

Akademia Sztuki podąża za światowymi trendami w kształceniu artystycznym. Daje studentom wiedzę cenioną w wielu branżach oraz umiejętności, które umożliwiają ciągły rozwój zawodowy. W uczelni dużą uwagę przyciągają kierunki, które wykorzystują najnowsze technologie i wyznaczają przyszłość w projektowaniu. Można je studiować na Wydziale Sztuk Wizualnych. W tym roku pojawiły się dwie nowości! Na kierunku Architektura Wnętrz i Przestrzeń Wirtualna wyodrębniła się specjalność Mebel i Formy Przestrzenne, a na Grafice – Grafika Interaktywna. Student pierwszej z wymienionych nauczy się projektować meble, formy użytkowe i przestrzenne, oświetlenia we wnętrzach oraz przestrzeni otwartej, a także opakowania. Co ważne, program kierunku Architektury Wnętrz i Przestrzeni Wizualnej pozwala na indywidualny wybór studiowanych dziedzin oraz dedykowanych im pracowni. Z kolei nowa specjalność na Grafice sięga nie tylko po najnowsze technologie, ale też po zjawiska związane ze światem gier i rzeczywistości wirtualnej (VR). Studia w jej zakresie przygotują studenta do działalności zarówno w obszarze projektowania gier i aplikacji multimedialnych oraz modelowania 3D, jak i aktywności w sztuce współczesnej, gdzie klasyczne techniki łączą się z technikami cyfrowymi, filmowymi oraz performatywnymi.

Więcej na stronie internetowej: www. akademiasztuki.eu.

Uniwersytet Szczeciński, zdobądź lekkie pióro

Uniwersytet Szczeciński stworzył kierunek I stopnia dla tych, którzy kochają słowo pisane. Propozycja uczelni z pewnością spodoba się osobom marzącym o byciu poetą, dramaturgiem czy scenarzystą. Przedmiotem nauczania jest m.in. wiedza na temat procesu twórczego, różnorakich form wypowiedzi oraz interpretacji tekstu. Uczą nagradzani twórcy, m.in. Inga Iwasiów, Piotr Michałowski czy Brygida Helbig. Studia pisarskie mają przygotować absolwentów do zawodu literata oraz twórczej aktywności w obszarze kultury artystycznej i medialnej. Kierunek, prócz tradycyjnej sfery publicznej, uwzględnia obszar nowych mediów. Absolwenci będą mogli podjąć zatrudnienie w: zawodach, w których konieczna jest znajomość sztuki pisarskiej, charakterze pracownika mediów, wydawnictwach literackich, domach kultury czy działach literackich teatru, radia lub telewizji. Dużym atutem jest unikatowa w skali regionu i Polski formuła, realizowana w systemie zajęć popołudniowych, odbywających się od poniedziałku do piątku! Studiom towarzyszą popołudniowe spotkania z uznanymi pisarzami.

Więcej na stronie internetowej: http://kandydaci.usz.edu.pl/studia-pisarskie/.

Collegium Medyczne Medica, zrób karierę w branży stomatologicznej

Medyczna szkoła policealna Medica ma swoje oddziały w Szczecinie i Stargardzie. Stawia na wysoką jakość i nowoczesną bazę dydaktyczną. To dobre miejsce dla tych, którzy marzą o pracy w branży medycznej oraz ochronie zdrowia, a przy okazji szukają szkoły, po jakiej szybko można znaleźć stabilną posadę. W ofercie Collegium są m.in. pożądane kierunki stomatologiczne. Wśród nich jest Higienistka stomatologiczna, Asystentka stomatologiczna i Technik dentystyczny. Po ukończeniu pierwszego z kierunków można przeprowadzać zabiegi higieniczno-profilaktyczne, wykonywać badania diagnostyczne oraz zabiegi kosmetyczne. Z kolei Asystentka stomatologiczna, ma za zadanie wspierać pracę lekarza – od przygotowania jego stanowiska i pacjentów, przez komponowanie produktów leczniczych, obsługę sprzętu diagnostycznego, aż po prowadzenie dokumentacji medycznej. Co więcej, program kierunku jest rozszerzony o elementy implantologii. Ostatni z wymienionych, Technik dentystyczny, współpracuje z dentystami i ortodontami, a jego zadaniem jest sporządzanie modeli, protez, tworzenie koron zębowych, projektowanie szyn oraz aparatów. Dodatkowo, program kierunku jest rozszerzony o technologię CAD/CAM. Jak widać, Medica solidnie przygotowuje do rozpoczęcia zawodowej kariery w branży stomatologicznej.

Więcej na stronie internetowej: www.medica.edu.pl.

Pomorska Szkoła Psychologii i Informatyki, wybierz rozwój osobisty

Pomorska Szkoła Psychologii i Informatyki kieruje swoją działalność do osób nastawionych na rozwój osobisty oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W ofercie uczelni na ten rok można znaleźć dwa interesujące kierunki – Psychologię Rozwoju Osobistego i Psychologię Kryminalną. Pierwszy z wymienionych, został stworzony dla osób zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem wiedzy psychologicznej i nabyciem podstawowych kompetencji osobistych, istotnych zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak też prywatnej. Po ukończeniu tego kierunku absolwent może znaleźć pracę np. w ośrodkach pomocy społecznej, poradniach psychologicznych, schroniskach dla bezdomnych, organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach. Drugi z kierunków, Psychologia Kryminalna, skierowany jest nie tylko do osób zawodowo zajmujących się walką z przestępczością i patologią społeczną (policjantów, strażników miejskich, pracowników służb więziennych, detektywów, kuratorów, pracowników socjalnych), ale także do wszystkich pasjonatów tematyki przestępczości oraz osób, które chcą poznać motywy postępowania sprawców, charakterystykę ich zachowań i procesy stawania się ofiarą. Studia na tej uczelni rzetelnie przygotowują do rozwiązywania problemów teoretycznych oraz praktycznych.

Więcej na stronie internetowej: www.szkolapsychologii.pl.

WSIE, poznaj sekrety urody

W Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie w ostatnich latach poza kierunkami, które zyskują na znaczeniu, jak Zarządzanie czy Pedagogika, najczęściej wybierana jest Kosmetologia. Kandydaci bacznie obserwują rynek pracy i jego potrzeby, stąd wiedzą, na jakie studia się wybrać. Kosmetologia zaliczana jest do kierunków przyszłościowych, bo daje spory wachlarz możliwości zatrudnienia, zarówno w Polsce jak i zagranicą, a prócz tego to rozwijająca się dziedzina dermatologii. Czego można nauczyć się na tym kierunku? Studenci na kosmetologii uczą się pielęgnacji skóry, rozpoznawania schorzeń, które stanowią przeciwwskazanie do wykonywania niektórych zabiegów kosmetycznych, higieny życia, wpływu diety oraz trybu życia na zdrowie i urodę. Na tym kierunku poznają nowoczesne zabiegi na twarz, ciało i włosy, które później mogą wykonywać we własnym salonie kosmetycznym czy centrum SPA&Wellness, pracując w technologii produkcji kosmetycznej, przemyśle kosmetycznym, salonach, spa, gabinetach dermatologicznych, nanotechnologii, biotechnologii kosmetycznej, a nawet w wizażu czy fryzjerstwie. Ten nowoczesny kierunek daje wiele możliwości.

Więcej na stronie internetowej www.wsie.pl/kosmetologia.

Szkoła dla dorosłych Żak, zaaranżuj piękny ogród

W Żaku ciągle pojawiają się nowe propozycje. Szkoła na bieżąco śledzi aktualne trendy na rynku pracy. Niedawno w ofercie pojawiły się: Transport i logistyka, Rachunkowość i finanse oraz Aranżacja ogrodów. Co warto zaznaczyć, są to kursy jednoroczne, które kończą się uzyskaniem zaświadczenia zgodnego z rozporządzeniem MEN, honorowanego w Polsce i UE. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Aranżację ogrodów. Przedstawiciele szkoły Żak podkreślają, że w kraju trwa boom budowlany, przybywa nowych osiedli i domów. Coraz więcej osób stać na wynajęcie fachowca. Oczekują oni przy tym, że znajdą na rynku również specjalistę od aranżacji ogrodów. Dodatkowym atutem tej oferty jest fakt, że naukę na tym kierunku można połączyć z pogłębianiem edukacji na bezpłatnym kierunku florysta. W ten sposób w krótkim czasie słuchacz zdobywa wiedzę komplementarną w danej dziedzinie. Warto wspomnieć również o najpopularniejszych wyborach w Żaku. Od lat najchętniej wybierane są: Opiekun medyczny i Opiekunka środowiskowa, Technik usług kosmetycznych, Technik BHP czy Technik Administracji. W tym miejscu warto podkreślić, że tych zawodów szkoła uczy za darmo!

Więcej na stronie internetowej: www.zak.edu.pl.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, znajdź pracę w przemyśle

ZUT nie pozostaje w tyle za innymi uczelniami i także proponuje nowości na kolejny rok akademicki: Inżynierię Pojazdów Bojowych i Specjalnych oraz Inżynierę Produkcji w Przemyśle 4.0. Pierwszy kierunek ma na celu przygotowanie kadry, która będzie gotowa do podjęcia wyzwań jakie stawia eksploatacja nowoczesnych pojazdów bojowych i specjalnych, w które wyposażone są Siły Zbrojne RP, Straż Pożarna i Policja, a także firmy wykonujące specjalistyczne prace przy użyciu takiego sprzętu. Atutem absolwenta będą umiejętności praktyczne, zdobyte w trakcie realizowanych praktyk przy współudziale MON, MSWiA oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego i motoryzacyjnego.

Drugi z kierunków, Inżynieria Produkcji w Przemyśle 4.0, kształci specjalistów z wiedzą z zakresu inżynierii mechanicznej, w szczególności inżynierii produkcji i utrzymania ruchu, posiadających roczne doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie 3,5-letnich studiów. Studenci tego kierunku mają szansę na zatrudnienie w firmach wdrażających nowoczesne rozwiązania, z branży spożywczej, metalowej, motoryzacyjnej w działach produkcyjnych, Lean Management oraz w utrzymaniu ruchu. Zdobyte w trakcie nauki na uczelni wiedza oraz doświadczenie z pewnością pozwolą absolwentom szybko dostosować się do stawianych im wymagań zawodowych.

Więcej na stronie internetowej: www.zut.edu.pl.

Cosinus, wybierz uniwersalny kierunek medyczny

Bezpłatne szkoły dla dorosłych Cosinus stawiają na kierunki uniwersalne, po których szybko można znaleźć pracę. Wśród nich są Technik masażysta i Opiekun medyczny. Pierwszy kierunek pozwala zapoznać się z wieloma odmianami masażu oraz zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę. Słuchacze na zajęciach uczą się m.in. anatomii człowieka, podstaw fizjoterapii, dobierania typu zabiegu do rodzaju schorzenia lub kontuzji. Poznają tajniki masażu relaksacyjnego, medycznego i sportowego. Słuchacze, po zakończeniu nauki, mogą podjąć pracę m.in. w placówkach służby zdrowia, klubach sportowych i gabinetach kosmetycznych. Drugi z wymienionych, to jeden z najbardziej uniwersalnych kierunków medycznych. Po jego ukończeniu można pracować zarówno z chorymi wymagającymi opieki czasowo, jak i takimi, którzy stale wymagają pomocy. Podczas trwania nauki słuchacze uczą się m.in. zarysu anatomii, fizjologii i patologii, zabiegów higienicznych oraz pielęgnacyjnych i działań opiekuńczych nad osobą chorą, niesamodzielną. Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, fundacjach czy stowarzyszeniach. Warto zaznaczyć, że szkoła jest bezpłatna przez cały czas trwania nauki.

Więcej na stronie internetowej: www.cosinus.pl.

 

 

Jak widać, oferta szczecińskich szkół i uczelni jest bogata i różnorodna. Ośrodki edukacyjna wychodzą naprzeciw studentom, rynkowi pracy oraz światowym trendom. Z pewnością w tym roku akademickim każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy szuka stabilnego zawodu, czy chce realizować marzenia.

8( 129)
Sierpień'19