Twoja szansa na rozwój z ZARR S.A.

Czujesz potrzebę rozwoju? Chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników? Jeśli jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą, możesz otrzymać do 80% dofinansowania na szkolenia, podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych lub inne usługi rozwojowe. Wystarczy, że skorzystasz z projektu Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.: „Dofinansowanie usług rozwojowych dla zachodniopomorskich MMŚP” (w ramach Działania 6.1 Usługi rozwojowe skierowane do przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020) – zachwala projekt wiceprezes ZARR S.A. Renata Zaremba. 

Autor

Karolina Wysocka

Celem projektu jest wzrost poziomu kwalifikacji pracowników lokalnych przedsiębiorstw sektora mikro, małych i średnich firm. Ma to zwiększyć konkurencyjność zachodniopomorskich przedsiębiorców, którzy dzięki zdobytej wiedzy będą mogli w lepszym stopniu wykorzystać swoje zaplecze techniczne oraz kadrowe. Dlaczego warto skorzystać z oferty agencji?  – Musimy korzystać z usług rozwojowych. Świat pędzi do przodu, a my powinniśmy dotrzymać mu kroku, to, co było dobre wczoraj, nie musi się sprawdzić jutro – mówi Małgorzata Matyja z Oring Gumy, której firma wzięła udział w projekcie.

Przedsiębiorcy i ich pracownicy, w ramach projektu ZARR, mogą skorzystać z szerokiego wachlarza szkoleń oraz kursów, a także doradztwa, studiów podyplomowych, coachingu czy mentoringu. Oferta jest naprawdę bogata. – Zgłosiliśmy się do udziału w programie dofinansowującym usługi rozwojowe, a dzięki uzyskanym środkom, udało się nam wziąć udział w szkoleniach: montaż i demontaż rusztowań oraz szkoleniu dla osób wykonujących pracę na wysokości w połączeniu z przygotowaniem do pracy w Norwegii. Wzięliśmy też udział w innych kursach, np. Akademii Lidera: o sztuce zarządzania firmą usługową i handlową; jak również w kursach językowych: języka niemieckiego, norweskiego, angielskiego – podkreśla Anna Brzóskowska z przedsiębiorstwa budowlanego CIROKO. Co bardzo ważne, szkolić się mogą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. – Ja również skorzystałam z dofinansowania. Fundusze, które otrzymałam przeznaczyłam na szkolenia z medycyny estetycznej. Szkoliłam się z nici PDO, wolumetrii, wypełniaczy – dodaje Edyta Bieńko, właścicielka firmy Ed-Bi, w której siedzibie, dzięki projektowi, odbyło się m.in. 5-dniowe szkolenie z makijażu permanentnego.

Doradcy z ZARR pomagają wypełnić dokumenty i znaleźć odpowiednią usługę lub szkolenie w bazie usług rozwojowych, a sam program niesie za sobą szereg korzyści. Przykładowo firma Oring Gumy wybrała szkolenia: szef w środowisku produkcyjnym, Lean Manufacturing, czyli „szczupłe wytwarzanie” i Lean Managment, „szczupłe zarządzanie”.

–  Wybraliśmy te szkolenia, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to właściwy element rozwoju firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta. Wzrosła również nasza świadomość i umiejętność zarządzania zespołem specjalistów – wyjaśnia Małgorzata Matyja. Co więcej, dofinansowanie na usługi rozwojowe, pozwala nie tylko zdobyć dodatkowe kwalifikacje i kompetencje, ale też rozwijać swoje pasje, umiejętności oraz… podążać za marzeniami. Projekt daje możliwość wykonywania pracy, którą się lubi, a do tego zwiększenia przychodów. Anna Grzywacz, prowadząca firmę „Gliniana kraina”, zaczęła studia podyplomowe na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, by poszerzyć swoją ofertę o warsztaty florystyczne. – Florystyka była od zawsze moją pasją i zawsze się tym interesowałam, chciałam ją rozwinąć, a do tej pory nie było czasu, możliwości. ZARR mi to umożliwił, bo studia są dosyć kosztowne ze względu na materiał roślinny, który jest bardzo drogi – tłumaczy pani Anna
i dodaje:  – Chciałabym zachęcić wszystkich do skorzystania z tej możliwości kształcenia i rozwoju firmy, ponieważ niewielkimi nakładami możemy zdobyć wiedzę i rozwinąć swoje pasje oraz umiejętności.

W ramach projektu można uzyskać do 1350 złotych dofinansowania na jednego pracownika. Więcej informacji na stronie: www.zarr.com.pl/uslugi-rozwojowe
 

Prestiż  
Sierpień 2019