„Uwaga, Śmieciarka jedzie – Szczecin” – od ogłoszenia na tej facebookowej grupie, zajmującej się szeroko pojętym recyklingiem, wszystko się zaczęło. Julia Czarnecka napisała post, że poszukuje niepotrzebnych jeansów. Cel – uszycie spódnicy. 

Moda nie musi być droga. Kreacja naśladuje paradoksalnie high fashion, a w rzeczywistości wydałam na nią paręnaście złoty – mówi młoda projektantka, na co dzień artystka wizualna i studentka fotografii na Akademii Sztuki. – Spódnica została uszyta z jeansów zebranych od mieszkańców Szczecina. Zgłaszali się do mnie w odpowiedzi na posta. Reszta elementów została zakupiona w lumpeksie w najtańszych dniach. Na uszycie kreacji spędziłam około 40 godzin. Projektowi towarzyszy sesja zdjęciowa, która jest także dziełem Julii. – Sesję wykonałam od zera – dodaje.  – Od konceptu, uszycia, makijażu, po oświetlenie i postprodukcję.

Julia aktualnie przebywa na Majorce i po pobycie na hiszpańskiej wyspie zamierza wydać czasopismo, który skupi się na problemie śmieci, turystyki, a także poruszy temat powtarzalności i wielości elementów urbanistycznych.

 

foto, projekt, wizaż i produkcja: Julia Czarnecka / modelka Alicja Czarnowska

 

Prestiż  
Sierpień 2019