Bezpieczne odmładzanie latem

Jeśli medycyna estetyczna nadal kojarzy Ci się wyłącznie ze sztuczną i nieodwracalną zmianą wyglądu – to ten artykuł pomoże Ci zaktualizować wiedzę. Istnieje też przekonanie, że zabiegi z użyciem laserów, można wykonywać wyłącznie w porze jesienno-zimowej – to również moment na rewizję opinii. Medycyna estetyczna, to obecnie bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, wspierana przez najnowsze technologie, aktywizuje naturalne procesy przebiegające w organizmie każdego z nas. Co to oznacza dla Ciebie? To, że z pomocą wysoko zaawansowanej technologii w rękach doświadczonych lekarzy i kosmetologów możesz w sposób naturalny i bezpieczny uzyskać młody i witalny wygląd. Oprócz zabiegów na ciało, o które szczególnie dbamy latem, ważną kwestią dla zaktualizowania wiedzy jest lista zabiegów na obszar twarzy, które można z całym spokojem wykonywać latem.

Autor

Prestiż

Lasery pikosekundowe ENGHLIHTEN i PICOSURE

To prawda, że większość zabiegów z użyciem laserów wykonuje się głównie w porze jesienno-zimowej. Jednak dzięki najnowszej technologii pikosekundowej, istnieje możliwość korzystania z dobrodziejstwa laserów również wiosną, a nawet latem. To nie jedyne zabiegi, którym można poddać się w tym okresie. Nasza skóra latem ma bardzo często szczególne potrzeby, więc tym bardziej warto zadbać o jej właściwą regenerację. Co więcej – to doskonały czas na spróbowanie nowych terapii lub terapii wspomagających. Niezwykłą technologią pod względem czasu i możliwości jej wykonywania jest technologia laserów pikosekundowych. Jest to nowoczesna technologia charakteryzująca się najkrótszą wiązką laserową (liczoną w pikosekundach), która dociera głęboko
w skórę i jednocześnie umożliwia przeprowadzanie zabiegów szybko i niemal bezboleśnie. Ponadto lasery pikosekundowe są wyjątkowo skuteczne, a czas rekonwalescencji po takim zabiegu jest skrócony do absolutnego minimum. Lasery tego typu stosujemy nie tylko w celu zwalczania efektów starzenia się, ale także do redukcji blizn i przebarwień, a nawet do usuwania makijażu permanentnego i tatuaży. Zatem ich potencjał jest niemal nieoceniony w branży medycyny estetycznej.

Technologia HIFU - ULTRAFORMER III

Technologia HIFU (high intensity focused ultrasound) jest od kilku lat bardzo popularna w medycynie estetycznej. Jędrna, napięta i jednocześnie wypoczęta skóra to ideał. By osiągnąć ten cel powstało urządzenie emitujące skoncentrowane ultradźwięki. Odpowiednio przeprowadzona i pełna procedura zapewnia uzyskanie długotrwałego efektu liftingu twarzy i ciała widocznego już po jednym zabiegu. Ultraformer III to aktualnie najnowocześniejsze i najsilniejsze urządzenie wykorzystujące technologie HIFU. W wyniku selektywnego podgrzania tkanek na różnych głębokościach zwiększa się aktywność struktur tkanki podskórnej i komórek skóry pobudzając je do silnej regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. Wykorzystując technologie HIFU możemy poprawić jędrność tkanek oraz napięcie skóry twarzy i innych okolic ciała. Zabieg Ultraformer jest dedykowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, oraz dla każdej grupy wiekowej. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest brak rekonwalescencji, pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie.

Termolifting ZAFFIRO i PELLEVE

Termolifting zyskał dużą popularność dzięki urządzeniu o nazwie Zaffiro i Pelleve. Zaffiro jest to zabieg z użyciem światła podczerwonego, który doskonale poprawia owal twarzy i minimalizuje zmarszczki grawitacyjne. Opadające policzki, nadmiar wiotkiej skóry i utrata jej elastyczności to tylko niektóre ze wskazań do tego zabiegu. Efekty widoczne są od razu, wynikające z pobudzenia i skurczenia włókien kolagenowych. Zabieg Zaffiro daje efekt liftingu i poprawia gęstość skóry, a finalne i utrwalone rezultaty po wykonaniu serii, można obserwować jeszcze przez wiele miesięcy. Kolejną jego zaletą jest to, że można wykonywać go przez cały rok, niezależnie od pory roku. Drugim i niezastąpionym urządzeniem liftingującym w kuracji odmładzającej jest Pellevé. Pellevé wykorzystuje fale radiowe do stymulacji podobnych procesów, jak przy zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Zaffiro. W efekcie stosując Pellevé można poprawić owal twarzy, napięcie skóry, dokonać nieoperacyjnego liftingu brwi i podbródka. Oprócz rodzaju emitowanych fal Pellevé wyróżnia się tym, że posiada mniejszą głowicę, pozwalającą na opracowanie mniejszych, delikatnych obszarów, takich jak np. okolica oczu. To oznacza, że zabiegi wykonywane tymi urządzeniami wspaniale się uzupełniają. W Klinice Zawodny posiadamy długie doświadczenie z wieloma metodami i oferujemy Pacjentom niezwykle efektywne połączenia zabiegów, ponieważ, tak jak Pacjentom i nam zależy na osiąganiu jak najlepszych efektów.

„Pielęgnacja skóry na najwyższym poziomie” czyli AQUAPURE -  hydropeeling oraz INTRACEUTICALS - infuzja tlenowa

Godną polecenia metodą dbania o skórę twarzy jest także hydropeeling Aquapure oraz infuzja tlenowa Intraceuticals. Aquapure to zabieg idealny na każdą porę roku, zwłaszcza przed poważniejszymi zabiegami laserowymi, ale także jako zabieg stosowany regularnie dla oczyszczenia skóry. Jest nazywany inaczej „mikrodermabrazją wodną” i polega na usuwaniu martwych komórek i innych zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Podczas zabiegu Aquapure do skóry są aplikowane substancje aktywne, które nie tylko oczyszczają, ale też nawilżają i odmładzają skórę. Ma działanie regeneracyjne oraz lecznicze i można go powtarzać nawet co tydzień. Drugim z wyżej wymienionych zabiegów jest infuzja tlenowa Intraceuticals, która charakteryzuje się wysoką zawartością składników aktywnych wprowadzanych w głąb skóry, za pomocą tlenu i ciśnienia hiperbarycznego. Zabieg Intraceuticals silnie odżywia skórę twarzy, rozjaśnia ją, tworzy naturalną „ochronę” skóry i zapobiega jej odwadnianiu się. Można go wykonywać nawet tuż przed ważną uroczystością, ponieważ efekt jest natychmiastowy, a w dodatku tego samego dnia można nałożyć makijaż.

Klinika Zawodny w Szczecinie to miejsce otwarte dla Pacjentów przez cały rok - posiadamy pełen wachlarz zabiegów możliwych do wykonania zarówno na wiosnę, jak i lato. Posiadamy wielu specjalistów i unikalne terapie łączone, które stworzone zostały na podstawie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w medycynie estetycznej. Twarz to w pewnym sensie wizytówka człowieka, to także pierwsze wrażenie, gdy kogoś poznajemy. Z niewielką pomocą medycyny estetycznej można stymulować naturalne procesy zachodzące tuż pod powierzchnią skóry i uzyskiwać piękne i zdrowe efekty.

Prestiż  
Sierpień 2019