Moją metodą na piękną i młodą skórę do tej pory były zabiegi laserowe. Korzystałam z nich przez cały okres jesienno- zimowy. Teraz zmieniłam pracę, również w okresie zimowym będę systematycznie przebywać w ciepłych i słonecznych miejscach. Koleżanka powiedziała mi, że ona robi u Państwa zabiegi z użyciem lasera pikosekundowego i nie przerywa terapii na okres letni. Czy to prawda, że jest bezpieczna?

To prawda, zabiegi laserowe z użyciem impulsów standardowej długości czyli milisekund to zabiegi, które odstawiamy na okres letni. Technologia pikosekundowa impulsu laserowego w laserach renomowanych firm daje nam możliwość  bezpiecznego stosowania w tym okresie. Ten rodzaj impulsu niesie bardzo wysoką energię, przekazywaną do skóry w bardzo krótkim czasie. Nie powoduje silnego przegrzania skóry właściwej oraz naskórka. Wywołuje w tkance efekt fotomechaniczny
z minimalnym wydzielaniem ciepła. Dla pacjenta oznacza to praktycznie brak okresu rekonwalescencji oraz komfort w trakcie zabiegu. Silnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza skórę, poprawia jej elastyczność. Zmniejsza nie tylko zmarszczki, ale także blizny i rozstępy; wyrównuje koloryt skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Nie występuje efekt zniszczenia naskórka, energia koncentruje się głęboko w skórze właściwej, dlatego okres dłuższej rekonwalescencji praktycznie nie występuje. Na drugi dzień po zabiegu można nałożyć makijaż i normalnie funkcjonować.

Dzień dobry. Problemem, z którym się borykam są przesuszone obszary na skórze twarzy, szczególnie w okolicach policzków i brody. Pojawiły się one po dwutygodniowym urlopie w Grecji, gdzie niestety dochodziło do nadmiernej ekspozycji na słońce. Czy istnieje skuteczny sposób, który zregenerowałby moją skórę? Pytanie, które zadałam z pewnością pada dosyć często, jednak byłabym bardzo wdzięczna gdybym otrzymała odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Kasia (34l.)

Pani Kasiu, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że kwestia regeneracji skóry po lecie jest bardzo ważnym zagadnieniem, dlatego bardzo się cieszę, że zadała Pani te pytanie. Rzeczywiście, wielu pacjentów w okresie letnim boryka się z podobnym problemem, co wynika z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Istnieje jednak wiele rozwiązań, które przynoszą satysfakcjonujące efekty. Nie sposób wymienić je wszystkie, dlatego podam kilka propozycji zabiegów, których podstawą jest regeneracja i odżywienie skóry, co jest kluczowe w przypadku Pani problemu. Kwas hialuronowy oraz zestawy mikroelementów i witamin wprowadzane w skórę przy pomocy mezoterapii igłowej lub mikroigłowej nawilżą Pani skórę oraz sprawią, redukcję wysuszonych obszarów na skórze. Zabiegi tego rodzaju powinny być indywidualnie dobrane
i wykonane przez doświadczoną osobę. Natomiast jeśli interesują Panią zabiegi wyłącznie nieinwazyjne, idealnym rozwiązaniem będzie infuzja tlenowa Intraceuticals w monoterapii lub w połaczeniu z delikatną hydradermabrazją, np. Aquapure, która odżywi i zregeneruje skórę po urlopie bez przerywania ciągłości skóry. W naszej ofercie figurują również inne zabiegi, które mogłyby okazać się dla Pani idealnym rozwiązaniem. Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje do naszych specjalistów.

Prestiż  
Sierpień 2019