Przyjemna rutyna

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, szczególnie przy zmianie trybu życia. Kto próbował, ten wie, że nie jest tak łatwo porzucić złe nawyki, zmienić dietę czy zacząć uprawiać sport. Silna wola i motywacja są wtedy na wagę złota. Wytrzymanie w postanowieniach jednak nam się opłaci – czy będzie to zrzucenie zbędnych kilogramów, więcej mięśni, więcej siły czy po prostu lepsza forma fizyczna. W Strefie 3L znajdziemy pomoc w tym temacie. Pod czujnym okiem trenera personalnego, regularnie ćwicząc, możemy przejść prawdziwą metamorfozę.

Autor

Aneta Dolega

Takim zmianom poddali się Izabela i Krzysztof. Na co dzień są parą, pracują w biurze, więc prowadzą siedzący tryb życia, co dla zdrowia nie jest specjalnie dobre. Powody, dla których wybrali treningi w Strefie 3L są różne: Krzysztof chciał schudnąć, a Izabela nabrać siły.

– Trenuję pole dance więc wybrałam treningi w klubie pod kątem wzmocnienia ciała i nabrania większej siły, gdyż ten rodzaj tańca tego wymaga – mówi Izabela. – Faktycznie po miesiącach regularnych ćwiczeń widzę u siebie postępy. Wykonywanie niektórych figur nie sprawia mi już trudności. Jestem o wiele silniejsza i lepiej się czuję.

Nasza para rozpoczęła treningi wczesną wiosną. Do klubu zaglądają sześć razy w tygodniu. Godzina treningu obwodowego wciąga, chociaż były momenty zwątpienia. – Szczególnie na początku pojawiały się problemy z motywacją – uśmiecha się Krzysztof. – Kiedy jednak zacząłem zauważać zmiany to momentalnie wzrosła też i motywacja. 

Krzysztof zrzucił 8 kilo, ograniczając się wyłącznie do ćwiczeń. – Nie stosuję żadnej wymyślnej diety – wyznaje. – Oczywiście ograniczyłem jedzenie mocno kalorycznych rzeczy, podobnie cukier, ale nie zafundowałem sobie drakońskiej diety. A Izabela dodaje: – Zaczęliśmy też częściej gotować w domu. Wcześniej nie przywiązywaliśmy do tego wagi. Jedliśmy dość nieregularnie: rano kanapka i dopiero obiad po powrocie z pracy, czasem dość późno. Teraz staramy się pamiętać o pięciu posiłkach w ciągu dnia.

Krzysztof i Izabela wybrali trening obwodowy w Strefie 3L nie przez przypadek. – Ćwicząc na tych maszynach nie muszę się nad niczym zastanawiać – śmieje się Krzysztof. – Próbowałem treningów w tradycyjnej siłowni, ale to nie dla mnie. W Strefie działanie urządzeń jest dopasowane do ćwiczącego. Mi to odpowiada. W ciągu dnia zastanawiam się nad wieloma rzeczami, a podczas treningu mogę od tego odpocząć.

Rutyna, która staje się przyjemnością? Tak chyba można podsumować to, co robią m.in. nasi bohaterowie. – Usłyszeliśmy niedawno, że nie powinniśmy tak często ćwiczyć – śmieje się Izabela. – Może być trudno, bo weszło nam to w krew, ale rozumiem, że ciało też musi się zregenerować. Nie wyobrażam już sobie życia bez tych treningów.

 

Do 23 września w CH Ster można nabyć w przedsprzedaży karnet członkowski klubu na ulicy Sezamkowej. Szukajcie stoiska Strefy 3L i skorzystajcie z bardzo atrakcyjnych cen!

 

Prestiż  
Sierpień 2019