Świnoujście. Radość z intymności

Autor

Karolina Wysocka

W lipcu, po raz kolejny, odbył się festiwal Wakacyjne Miasto Kobiet, dedykowany wszystkim paniom. Wśród wielu atrakcyjnych zajęć, warsztatów i aktywności, jednym z cieszących się największą popularnością, był wykład pt. „Kobieto, ciesz się seksem”, który poprowadziła dr Dorota Gródecka, specjalista położnictwa i ginekologii.

Wydarzenie nie było typowym wykładem medycznym, ale swobodną rozmową, dzięki czemu jego uczestniczki chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz problemami związanymi z kobiecym zdrowiem. – Wykład znacznie się przedłużył. Jego temat był pretekstem do rozmowy, dzięki której panie się otworzyły. Było wiele pytań oraz dobrego humoru – mówi Dorota Gródecka i dodaje: – Kobiety często się krępują, nie mają odwagi pytać o intymne sprawy. Tym razem było inaczej.
W otaczającej nas przestrzeni nie było żadnych mężczyzn, dzięki temu panie miały pełną swobodę wypowiedzi. Z czego chętnie skorzystały. 

Wśród poruszanych tematów, mówiono m.in. o czerpaniu radości z seksu, zmianach poporodowych oraz hormonalnych i związanym z nimi dyskomfortem w sytuacjach intymnych. Niedoskonałości narządów płciowych często prowadzą do kompleksów, ale nowoczesna ginekologia, czerpiąca z medycyny estetycznej, wychodzi temu naprzeciw. – Podczas wykładu rozmawiałyśmy o różnych metodach walki z tymi problemami. Do naszej dyspozycji, prócz tradycyjnych sposobów chirurgicznych, mamy też lasery, nici oraz kwasy hialuronowe. Takie zabiegi można wykonywać w gabinecie. Nie są bolesne, a pacjentka bardzo szybko wraca do codziennych zajęć – wyjaśnia pani Dorota. Prócz różnych metod, poruszono też temat bezpieczeństwa proponowanych sposób walki z intymnymi problemami. – Te zabiegi powinny być wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych ginekologów. 

Wśród uczestniczek wydarzenia były zarówno młode osoby, jak też dojrzałe panie. Pośród szeregu pytań, pojawiło się mnóstwo dotyczących sposobów czerpania przyjemności z fizycznej miłości. – Wiele osób, tuż po wykładzie, prosiło jeszcze o indywidualne konsultacje – wspomina Dorota Gródecka. Wydarzenie spotkało się z takim zainteresowaniem, że organizatorzy poprosili panią doktor, by za rok także przeprowadziła wykład na festiwalu. – Powinniśmy rozmawiać na tematy dotyczące intymności kobiet i poruszać problemy związane ze zdrowiem ginekologicznym i seksualnym – podsumowuje dr Dorota Gródecka.

 

 

 
Dorota Gródecka, specjalista położnictwa i ginekologii
ul. Tuwima 27/3
Szczecin

tel. 570 70 71 72

8( 129)
Sierpień'19
gajda