Wstań i tańcz!

Paweł Świtalski jest zawodowym tancerzem tańca klasy „S”, dwukrotnym Mistrzem Włoch, wielokrotnym laureatem Mistrzostw Polski, finalistą najważniejszego turnieju tańca na świecie Blackpool Dance Festival RS. Przez siedem lat pracował z najlepszymi na świecie – w prestiżowej szkole tańca w Hongkongu. Doświadczenie i wiedzę, jaką tam zdobył postanowił wykorzystać po powrocie do Szczecina. Dance Up!, to projekt, który łączy taniec towarzyski z nauką języka angielskiego, zasad savoir vivre’u i zdrowego trybu życia, a skierowany jest do dzieci.

Autor

Aneta Dolega

Z takim doświadczeniem mógłby Pan pracować z każdym, a wybrał Pan najmłodszych…

Uwielbiam pracować z ludźmi, a szczególnie z najmłodszymi. Nauka dzieci to radość dzielenia się całą moją wiedzą pedagogiczną i umiejętnościami tanecznymi. Sam przygodę z tańcem zaczynałem jako dzieciak i miało to na mnie ogromnie pozytywny wpływ. Nie tylko nauczyłem się tańczyć, ale stało się to moim stylem życia. Zaprowadziło mnie to do miejsca, w którym obecnie się znajduje.

Dance Up! jest dość nowatorskim projektem. Na czym będzie polegał? 

Oprócz zajęć tanecznych, które są głównym filarem naszych działań, dzieci będą zdobywały wiedzę także na innych płaszczyznach, ale związanych z tańcem. Po pierwsze, czymś takim jest zdrowy styl życia. Chcemy najmłodszych nauczyć dobrych nawyków żywieniowych. W tym celu na zajęciach pojawiać się będzie dietetyk. Po drugie nauka tańca z elementami języka.  Postawiliśmy na angielski, który jest najpopularniejszym językiem na świecie. Po trzecie nauka savoir vivre, czyli dobrych manier. Taniec jest znakomitą platformą, która wzmacnia znajomość dobrych obyczajów co w tanecznym i nie tylko świecie, jest ważną umiejętnością. Żeby wprowadzić nasz projekt w życie potrzebujemy grupy. Casting do projektu odbędzie się 29 września w hotelu Novotel, a jednym z jurorów będzie wielokrotna Mistrzyni Polski tańca towarzyskiego, znana z programu Taniec z Gwiazdami – Iwona Pavlović. Wystarczy by dziecko lubiło ruch i miało poczucie rytmu. My nauczymy reszty.

Projekt dla dzieci to nie jedyny pana pomysł. Mnie zaintrygowała inicjatywa Pro–Am. Co to takiego?

Amatorzy tańca towarzyskiego (w skrócie Am) ćwiczą w ramach zajęć indywidualnych z profesjonalistami (w skrócie Pro), by móc zaprezentować zdobyte umiejętności podczas pokazów i turniejów tanecznych.  Mam w tym doświadczenie i jest to faktycznie inna jakość nauki tańca. Moi uczniowie mają szansę publicznie wystąpić jak zawodowi tancerze a ich partnerem w tańcu jestem ja. 

I kolejny bardzo fajny i ważny pomysł to Pierwszy Taniec Express. Teraz chyba żadne wesele nie odbywa się bez pierwszego tańca, a to stresująca sytuacja.

Zdecydowanie i wiem ile to nerwów może kosztować młodą parę. My oferujemy cały pakiet, który zawiera pięć intensywnych, indywidulnych lekcji tańca, dobór muzyki odpowiedniej do pary, według jej oczekiwań
 i na koniec próbę generalna w miejscu wesela. 

Dziękuję za rozmowę.

 

Prestiż  
Wrzesień 2019