Smakowita przystań w Galaxy

Portowy charakter miejsca, słynne symbole Szczecina i zróżnicowane menu – w Galaxy powstaje Foodport. Na drugim piętrze centrum handlowego właśnie trwa remont strefy gastronomicznej. Niedługo będzie można tam nie tylko umówić się z przyjaciółmi, ale zorganizować także biznesowy lunch czy spotkanie z klientem.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Klimat portowego miasta 

Niedługo gastronomiczna przestrzeń Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy przejdzie całkowitą metamorfozę. W projekcie wykorzystane zostaną naturalne materiały i stal, które doskonale wpiszą się w nowy, portowy klimat obiektu. Wymianie ulegną okładziny podłogowe, sufity oraz oświetlenie. Docelowo w tej przestrzeni do dyspozycji klientów będzie 600 stolików i 750 m2 powierzchni restauracyjnej więcej. 

Co więcej, całość projektu architektonicznego czerpie inspiracje z miasta, jego charakteru oraz dawnych symboli. – Powstanie niebanalna przestrzeń, w której główną rolę będą odgrywać elementy nawiązujące do kultowego Grzybka czy Pasztecika. Całość zyska portowy charakter. Pojawią się nowi najemcy i jestem przekonana, że nasz Foodport, bo tak nazwaliśmy tę przestrzeń, spodoba się stałym bywalcom i przyciągnie do nas nowych klientów – podkreśla Monika Gogacz, dyrektor CHR Galaxy. Dzięki nietypowemu projektowi centrum zyska przestrzeń, która zaoferuje klientom komfort oraz wygodę nie tylko podczas spotkań
z bliskimi, ale także możliwość organizacji meetingów biznesowych.

Wśród atrakcji znajdą się boisko do gry w kosza, kontenery przypominające portową architekturę, słupy ogłoszeniowe i miejskie mozaiki. Powstanie zupełnie nowa aranżacja zaplecza sanitarnego, wraz z dodatkowym pokojem Baby Room, dla osób przychodzących do centrum z małymi dziećmi. 

Powiew świeżości 

Galaxy rozbuduje też ofertę gastronomiczną. W centrum pojawią się nowe marki. Do grona najemców dołączą Kuchnia Marche, Express Oriental, Pasibus i Papa Diego. Dla klientów przewidziano również wiele ciekawych atrakcji. – Między wrześniem a listopadem wspólnie z nowymi najemcami przygotujemy 3 wydarzenia kulinarne. 23 listopada zapraszamy klientów na turniej street ball. Dodatkowo, w naszych mediach społecznościowych przeprowadzimy konkursy z nagrodami. Całość atrakcji zaprezentujemy na stronie www.galaxy-centrum.pl/foodport, gdzie w formie videobloga będziemy informować o zmianach i nowościach – mówi Joanna Dybowska, manager ds. marketingu CHR Galaxy.

Warto zaznaczyć, że prace remontowe potrwają do grudnia, ale wszystkie restauracje przez ten czas będą otwarte w standardowych godzinach. – Remont będziemy prowadzić głównie nocą, dzięki czemu nasi klienci będą mogli swobodnie korzystać z obecnej oferty gastronomicznej – informuje Monika Gogacz.

Autorem koncepcji jest architekt Piotr Kalinowski z pracowni MIXD-Interior Experience Design z Wrocławia, a głównym wykonawcą robót: firma Baumont. Inwestor przedsięwzięcia to EPP Property Management. Wartość całej inwestycji wynosi ok. 5,5 mln PLN.

9( 130)
Wrzesień'19
gajda