Z legendą w plecaku

Autor

Karolina Wysocka

Gdzie ukrywa się Wodny Olbrzym? Jak powstało Jezioro Szmaragdowe? Co się stało z trójką braci z przełęczy Gór Bukowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce „Przewodnik po magicznym lesie. Legendy Puszczy Bukowej” Artura Gizy-Zwierzchowskiego. Ta niezwykła nowość wydawnicza z pewnością was zaskoczy.

Publikacja powstała w ramach autorskiego projektu Studio Legend. Książka łączy radość kontaktu z naturą i przyjemność dzielenia się poruszającymi wyobraźnię opowieściami. Legendy stanowią w niej zaproszenie do odwiedzenia urokliwych zakątków Puszczy Bukowej. –  Na obrzeżach Szczecina znajduje się jeden z jego najcenniejszych skarbów, właśnie nadarza się okazja, aby poznać go nieco lepiej. Niezależnie od tego, czy jesteśmy mieszkańcami, czy turystami, ilekroć zatrzymujemy się na szczecińskich Wałach Chrobrego, nasz wzrok niezawodnie na nią trafia, zdobiącą wschodni horyzont zieloną koronę na głowie Szczecina, Puszczę Bukową. Dla spotkania z nią warto porzucić centrum i przekroczyć rzekę, dając się porwać zielonym stokom jej gór i dolin. Od teraz będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze, książka niniejsza stanowi bowiem atrakcyjny klucz do odnajdywania jej tajemniczego piękna – czytamy
w tekście z okładki. Jak widać, by poznać Puszczę Bukową wystarczy włożyć publikację do plecaka i wyruszyć w las. Autor zapewnia, że książka stanowi także rodzaj prawdziwej zagadki, która może doprowadzić do odnalezienia realnego skarbu!

 
9( 130)
Wrzesień'19
gajda