Ayurveda zadomowiła się w Szczecinie

Według ayurvedy ból jest zawsze sygnałem braku równowagi w organizmie. To najstarsza, bo licząca ponad 5 tysięcy lat, nauka o zdrowiu. Możemy skorzystać z jej dobrodziejstw dzięki szczecińskiemu Centrum Ayurvedy Moniki Lewandowskiej.

Autor

Karolina Wysocka

To pierwszy w Polsce, oficjalny partner ośrodka Somatheeram Ayurveda Group India w Kerali. Miejsce niezwykłe, nie tylko pod względem krajobrazowym, ale także kolebka ayurvedy. Szczecińskie centrum czerpie więc z najlepszych wzorców. Co więcej, pozostaje w stałym kontakcie z indyjskimi specjalistami, gdy wymagają tego okoliczności.

Skąd pomysł na ośrodek? Monika Lewandowska trafiła do Keralii próbując ratować zdrowie, po poważnym wypadku. Zniechęcona konwencjonalnymi metodami leczenia postanowiła oddać się w ręce ayurvedyjskich specjalistów. Początkowo nie rozumiała ich metod, ale kiedy im zaufała, przeszła całą proponowaną terapię. Praktykowała jogę, medytację, stosowała dietę dopasowaną do organizmu, chodziła na wybrane dla niej zabiegi. Doceniła holistyczne podejście oferowane przez ośrodek i wyzdrowiała. 

– Gdy wróciłam do Polski postanowiłam dać szansę innym osobom, które nie mogą tam pojechać z powodów finansowych czy czasowych. Chciałabym dać im możliwość skorzystania z tego, co daje starohinduska medycyna naturalna – tłumaczy pani Monika.

Co istotne, zaprosiła do współpracy jednego ze specjalistów z indyjskiego ośrodka. Doktor Akhil ukończył studia ajurvedyjskie na Rajiv Gandhi University of Health Science i naukę jogi na Uniwersytecie Swyasa w Bangalore w Indiach. – Ayurveda jest kompletna i wielopoziomowa. Nie skupia się tylko na leczeniu poszczególnych chorób. Jest nauką dotyczącą całego życia. Postrzega zdrowie na czterech poziomach: cielesnym, umysłowym, społecznym, duchowym. Tylko wtedy, kiedy panuje równowaga na wszystkich poziomach, człowiek jest zdrowy – mówi Doktor Akhil. 

Pani Monice zależy na tym, by szczecińskie centrum było jak najbardziej zgodne ze starohinduską tradycją ayurvedy. Na miejscu będzie więc można skorzystać z większości zabiegów, a wyposażenie, preparaty oraz oleje są sprowadzane z Indii. Proponowane kuracje mają na celu relaks, detoksykację, wzmacniane oraz rewitalizację całego ciała. Kompleksowe, holistyczne podejście do każdego pomoże przywrócić równowagę w organizmie, a w konsekwencji – wyzdrowieć. 

– W centrum można skorzystać m.in. z zabiegów poprawiających krążenie, likwidujących bóle mięśni i stawów, poprawiających funkcjonowanie układu nerwowego. Pomoc znajdą osoby zestresowane, cierpiące na bezsenność, otyłość. Są dostępne też specjalne kuracje na poszczególne stawy (np. kolana, dolną część pleców, szyję) – wymienia doktor. Centrum, oprócz tych terapii, masaży, będzie też świadczyć inne usługi starohinduskiej medycyny naturalnej, w tym: jogę, medytację, porady dietetyczne. Oczywiście wszystkie zabiegi terapeutyczne oraz wnikliwe konsultacje przeprowadzać będzie dr Akhil.

– Ilość zabiegów oraz wykorzystywane techniki będą dostosowywane indywidualnie do dolegliwości klienta i kondycji jego organizmu – wyjaśnia właścicielka. To jednak nie wszystko. – Będę organizować także wyjazdy ayurvedyjskie do Somatheeram, gdzie nasi stali klienci poznają ośrodek, przejdą proces terapeutyczny – dodaje pani Monika. Wraz z dr Akhilem wychodzą też do przestrzeni miejskiej, organizują spotkania, zajęcia jogi, podczas których przybliżają ayurvedę zainteresowanym. 

– Zapraszamy osoby poszukujące czegoś nowego – podsumowuje Monika Lewandowska. Bycie blisko natury to najlepszy sposób na zdrowie.

 
Centrum Ayurvedy | Monika Lewandowska - Wacławczyk
ul. H. Pobożnego 13/6
Szczecin

 tel. +48 510 220 803

9( 130)
Wrzesień'19
gajda