Uroczysta kolacja, spotkanie firmowe? Tylko w Browarze Wyszak

Menu oparte na lokalnych produktach, polskiej kuchni  i najczęściej nagradzane na Pomorzu Zachodnim piwo, historyczne, klimatyczne wnętrze i unosząca się nad wszystkim legenda pirata Jana Wyszaka. Idealne miejsce nie tylko na obiad z rodziną, kolację z przyjaciółmi, ale także na udaną imprezę firmową. Taki jest Browar Wyszak. 

Autor

Aneta Dolega

– Duża sala, w której śmiało zmieści się 250 osób, własny browar i specjalne menu, które jesteśmy dopasować do każdego klienta. To miejsce jest wręcz stworzone pod organizację imprez firmowych – zapewnia Joanna Różycka, współwłaścicielka restauracji i browaru. 

Wyszak jest firmą rodzinną prowadzoną przez rodzeństwo, które doskonale zna się na kulinarnym fachu i wszystko co najlepsze  wyniosło z rodzinnego domu. Samo miejsce mieści się w piwnicy XV-wiecznego Ratusza Miejskiego co jest dodatkową atrakcją. Gotycki styl, patronat legendarnego pirata, historyczna okolica, a także piwo, a warzone na miejscu przez piwowara Tomasza de Weyhera, których trzeba spróbować. Napój produkowany w Wyszaku wielokrotnie nagradzany i doceniony również w konkursach o zasięgu europejskim,  prześcignęło nawet podobne browary z Niemiec, Anglii i Belgii, co w takim zestawieniu jest dużym osiągnięciem. 

Wyszak to również dobra kuchnia, której szefuje Sebastian Zglobiś.
– Sarnina, zupa rybna, steki, golonka, kaczka w pomarańczach – to absolutne przeboje restauracji – wymienia Michał Jagła, współwłaściciel. – Każde z dań przechodziło przez nasze ręce i podniebienia. To są smaki, które znamy z naszego domu. Najważniejsze, że wszystko jest robione od początku do końca, czy będzie to biała kiełbasa, kiszonki czy zakwas na żurek. Każdy element dania wychodzi spod naszych rąk, nie stosujemy żadnych półproduktów. Tak jak sami warzymy piwo, tak robimy wędliny, kiełbasy, przeróżnego rodzaju przetwory. 

Wyszak to także atmosfera i świetna obsługa. Można zorganizować tu kolację firmową, lub spotkać się z przyjaciółmi. Klimat starówki, sąsiedztwo Zamku, migoczące nieopodal Bulwary. Historyczne wnetrze restauracji,  dobra kuchnia,  ktorą odczujemy na podniebieniach, wszystko to sprzyja dobrej zabawie. – Otworzyliśmy z Michałem restaurację z miłości do jedzenia i gotowania, z pasji warzenia wybornego piwa. Serce, które wkładamy w naszą pracę ma później przełożenie na to, co serwujemy naszym gościom – podsumowuje Joanna Różycka.

Browar Wyszak
Księcia Mściwoja II 8
Szczecin

 (+48) 662 233 678
www.browarwyszak.pl

10( 131)
Październik'19
gajda